Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Dieta zrównoważonego odżywiania, czyli 1000 kalorii dziennie

Obecnie jedną z najpopularniejszych diet jest dieta 1000 kalorii (1000 kcal). Jest chętnie stosowana zarówno przez kobiety jak i przez mężczyzn. Jej fenomen polega na tym, że nie wymaga nagłej i drastycznej zmiany trybu życia oraz ostrych głodówek.

Obecnie jedną z najpopularniejszych diet jest dieta 1000 kalorii (1000 kcal). Jest chętnie stosowana zarówno przez kobiety jak i przez mężczyzn.

Jej fenomen polega na tym, że nie wymaga nagłej i drastycznej zmiany trybu życia oraz ostrych głodówek. Jak sama nazwa wskazuje polega na ograniczeniu spożywanych kalorii w posiłkach do 1000 kalorii dziennie dla osób prowadzących bierny tryb życia, oraz do 1500 kalorii dla osób pracujących fizycznie oraz prowadzących aktywny tryb życia. Ilość kalorii należy skrupulatnie liczyć.

W czasie stosowania diety należy trochę zmienić nawyki żywieniowe, czyli spożywać 5 niewielkich posiłków dziennie w odstępach co około 2 godziny. Pierwszy posiłek to lekkie śniadanie, które spożywamy około godziny 8 rano. Potem mała przekąska. Około godziny 14 spożywamy bardziej pożywny obiad. Około 16 można przegryźć lekki podwieczorek i o 18 zjadamy ostatni posiłek, czyli kolację. Wszystkie posiłki powinny być lekkie i łącznie nie przekroczyć 1000 kalorii. Nie wolno też zmniejszać ilości posiłków. Dzięki takiemu odżywianiu organizm będzie miał na bieżąco dostarczaną energię, a jak będzie potrzebował większej ilości to zacznie spalać zapasy zgromadzone wcześniej w postaci fałdek tłuszczu.

W czasie stosowania diety należy wypijać co najmniej 2 litry wody dziennie dzięki czemu organizm szybciej się oczyści i głód będzie mniej odczuwalny. W czasie stosowania diety wymagana jest rezygnacja z alkoholu, słodyczy, tłustych wędlin i mięs, pełnotłustego mleka i jego przetworów, słonych orzeszków, a także ostrych przypraw, które pobudzają apetyt. Należy spożywać produkty zbożowe bogate w błonnik, jajka i produkty z chudego mleka, warzywa, wędliny drobiowe oraz ryby. Jedzenie owoców jest dopuszczalne, ale w niewielkiej ilości i to owoców o niskiej zawartości cukru. Istotne jest również przygotowywanie potraw. Zdecydowanie zdrowsze są dania gotowane czy pieczone niż smażone.

Dzięki stosowaniu tej diety na początku możemy stracić 1 kilogram do dwóch tygodniowo, potem waga będzie spadać wolniej, jednak wynika to z tego, że początkowo organizm traci wodę. Sama dieta jest bezpieczna dla zdrowia, nie wymaga stosowania środków farmaceutycznych, dostarcza organizmowi wszystkie niezbędne witaminy i minerały. Zalecany jest dodatkowy ruch, na przykład na świeżym powietrzu. Dieta jest szczególnie polecana wszystkim, którzy zapomnieli, kiedy i jak powinno się odżywiać.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ata

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »