Społeczeństwo » Społeczeństwo

Digel w projekcie Kalendarz Gwiazd na rzecz pomocy dzieciom. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazan

Digel w projekcie Kalendarz Gwiazd na rzecz pomocy dzieciom. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazan
Zobacz więcej zdjęć »
Digel Polska partnerem Kalendarza Gwiazd magazynu Business Woman & Life. Jako firma zaangażowana społecznie wspiera potrzebujące dzieci – podopiecznych SOS Wiosek Dziecięcych.

Kalendarz Gwiazd wydany przez redakcję Business Woman & Life to coroczna akcja charytatywna na rzecz pomocy podopiecznym stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Digel Polska - jeden z partnerów projektu – ubrał panów do zdjęć w tegerocznej edycji kalendarza. Ufundował też nagrody dla licytująjąch wyjątkowe plansze z kalendarza podczas aukcji na uroczystej Gali promującej Kalendarz Gwiazd. Na grudniowej licytacji na rzecz potrzebujących dzieci zebrano 24 tys. zł.

Do Kalendarza Gwiazd na rok 2018 dołączyli: Maciej Maleńczuk – okładka i poszczególne miesiące: Tomasz Barański, Tomasz Ciachorowski, Adam Kszczot, Jarosław Kret, Kamil Kula, Rafał Ohme, Maciej Orłoś, prof. Zbigniew Lew-Starowicz, Piotr Stramowski, Krzysztof Wieszczek, Piotr Zelt i Maciej Zień. Celebryci wystąpili w towarzystwie kobiet sukcesu – polskich businesswoman. Dochód ze sprzedaży kalendarza, który cały czas można kupić, zostanie przeznaczony na rzecz dzieci objętych opieką Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. 

„Na całym świecie Digel wykazuje trwałe zaangażowanie społeczne. "Dzieci są naszą przyszłością" to motto, które przyświeca społecznej odpowiedzialności biznesu firmy Digel AG. Sponsoring dla potrzebujących dzieci jest nie tylko bardzo trwałym sposobem pomocy, lecz także bardzo osobistym.” – mówi Marek Paszkowski, dyrektor marketingu Digel Polska
i dodaje: „Wsparcie SOS Wiosek Dziecięcych dobrze wpisuje się w założenia firmy. To, co Stowarzyszenie robi dla poszkodowanych dzieci, w większości sierot społecznych, które z różnych powodów nie mogą wychowywać się w rodzinach biologicznych, jest wspaniałe. Cieszymy się, że możemy wspomóc te tak potrzebne działania”.

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce jest częścią międzynarodowej organizacji SOS Children Villages, obecnej w 135 krajach świata od ponad 65 lat. Jego motto to: „Chcemy, aby każde dziecko dorastało w rodzinnym środowisku, otoczone miłością, szacunkiem
i poczuciem bezpieczeństwa”. W Polsce Stowarzyszenie pomaga dzieciom w kraju, a także potrzebującym maluchom w Kamerunie. Daje oparcie dzieciom opuszczonym, osieroconym oraz zagrożonym utratą opieki rodziców. Organizuje różnorodne formy pomocy dzieciom, aby jak najlepiej przygotować je do dorosłego życia. W ramach opieki zastępczej funkcjonują: SOS Wioski Dziecięce, Programy dla Młodzieży i Rodzinne Domy Czasowego Pobytu, jako działania profilaktyczne są prowadzone także Programy Umacniania Rodziny.

SOS Wioski Dziecięce to osiedla 12-14 domów. W każdym domu mieszka Rodzina SOS, którą tworzą Rodzice SOS (małżeństwo lub osoba samotna) oraz 6 – 8 powierzonych ich opiece dzieci, którymi nie mogli opiekować się rodzice biologiczni. Najczęściej wychowują się tutaj liczne rodzeństwa. Obecnie działają 4 Wioski SOS: w Biłgoraju, Kraśniku, Siedlcach i Karlinie, które mają pieczę nad łącznie 1394 podopiecznymi, w tym: 431 – dzieci w SOS Wioskach Dziecięcych i 963 – dzieci z Programów Umacniania Rodziny.

www.digel.pl; www.facebook.com/digelpoland.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Agencja Społem
http://agencjaspolem.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »