Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Disney English łączy naukę z zabawą

Disney English łączy naukę z zabawą
Zobacz więcej zdjęć »
Metoda nauczania języka angielskiego, która łączy zabawę, magiczny świat bajek Disneya oraz specjalnie dobrane techniki nauczania od jesieni dostępna także dla uczniów w Polsce! O kursy Disney English można pytać w szkołach językowych Empik School oraz Profi-Lingua.

Lekcje języka angielskiego prowadzone metodą Disney English to propozycja nauki języka przez zabawę i wprowadzenie dzieci w magiczny świat ukochanych bohaterów filmówi kreskówek Disneya. Nieodłącznym elementem wszystkich zajęć są angażujące  zadania na tablicy interaktywnej, piosenki, filmy i gry językowe. Formuła lekcji ułożona jest  ten sposób, aby stworzyć przyjazną i bliską dziecku atmosferę, która sprzyja naturalnemu przyswajaniu języka. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu podejścia Total Immersion, czyli całkowitego zanurzenia w języku oraz wywoływania pozytywnych emocji.

Program Disney English prowadzony jest z wykorzystaniem wyjątkowo bogatego i atrakcyjnego zestawu narzędzi edukacyjnych. Zajęcia odbywają się w specjalnie wyposażonych i udekorowanych salach przy użyciu nowoczesnych rozwiązań technologicznych, urozmaiconych pomocy dydaktycznych i  tzw. realiów dostosowanych do etapu rozwoju dzieci. Co więcej, w ramach tej metody nauczania, rodzice są włączeni w proces uczenia dziecka. Na początku kursu dzieci  otrzymują pięknie wydane w wersji polsko i anglojęzycznej podręczniki (Review Books) do wykonywania ćwiczeń w domu – mówi Katarzyna Barczyńska, Dyrektor Pionu Rynku Otwartego we WSiP.

Podczas nauki metodą Disney English dzieciom towarzyszą pozytywne emocje i skojarzenia, co wpływa na szybsze przyswajanie języka angielskiego. W trakcie kursu dzieci spotykają swoich ulubionych bohaterów, stają się uczestnikami bajek i magii Disneya, śpiewają znane z filmów oraz nowe piosenki, a przy tym w przyjemny sposób uczą się   języka angielskiego  – mówi Katarzyna Łukaszuk – Łazęcka, Senior Publishing Manager, The Walt Disney Company CEE.

Ważnym elementem metody jest technika VEAR (VisualExperienceAction Rhytm) kładąca nacisk na użycie różnorodnych bodźców wizualnych, muzyki, rytmu oraz gier i zabaw. Dlatego tak często na zajęciach dzieci odgrywają krótkie scenki, dzięki czemu szybciej opanowują nowe słownictwo i zwroty, którymi śmiało i niejako automatycznie mogą posługiwać się w różnych sytuacjach. Każde zajęcia zaczynają się oraz kończą piosenką, wykorzystują też storytelling, czyli opowiadanie historyjek, co jest jedną z najlepszych metod łączących zapamiętywanie słów i zwrotów z możliwością ich swobodnego używania. Podstawą metody jest przede wszystkim nauczanie języka w formie pełnych zdań, a nie pojedynczych wyrażeń, dzięki czemu dziecko szybciej przełamuje tzw. barierę językową oraz jest bardziej skłonne do używania języka angielskiego w klasie oraz w domu. Wykonując ćwiczenia zlecone w trakcie zajęć dzieci są dzielone na grupy i w pary, co dodatkowo indywidualizuje ich pracę, stymuluje kreatywność i uczy współpracy.

Zajęcia prowadzone w 6-cio lub 8-mio osobowych grupach odbywają się dwa razy w tygodniu i trwają każde po 35 minut lub raz w tygodniu 60 minut dla grup 4-5 latków oraz raz lub dwa razy w tygodniu po 60 minut dla grupy 6-7 latków. Wyższe poziomy dla dzieci 8-9-letnich będą wprowadzone w 2018 roku. Aby przekonać się o atrakcyjności i skuteczności zajęć stworzono możliwość zapisania się online na bezpłatną lekcję próbną. Lekcje te odbywają się obecnie w  wybranych placówkach Empik School i Profi-Lingua na terenie całego kraju. Oprócz lekcji bardzo ważny jest kontakt dziecka z językiem po zajęciach, dlatego każde dziecko otrzymuje bogato ilustrowany podręcznik do pracy w domu (z instrukcjami dla rodzica po angielsku i po polsku), dostęp do materiałów audio i pięknie wydaną 200-stronicową książkę z historyjkami zaczerpniętymi m.in. z filmów „Toy Story”, „Mulan”, czy „Mała Syrenka”. W pakiecie, które otrzymuje uczeń na początku kursu, znajdują się także gry planszowe, kolorowe karty demonstracyjne do gier i powtórek oraz paszport, w którym dziecko kolekcjonuje stempelki i naklejki zdobyte za osiągnięcia w trakcie lekcji. Wszystkie materiały są zapakowane w bajecznie kolorowy plecak szkolny z bohaterami ulubionych filmów Disneya.

Kursy Disney English prowadzone są przez wysoko wykwalifikowanych i starannie przeszkolonych lektorów, którzy uwielbiają pracę z dziećmi. Proces nauczania jest nadzorowany przez metodyka, który wspiera w pracy lektorów i monitoruje stopień realizacji materiału. Lektorzy po każdym półroczu nauki przeprowadzają szczegółową diagnozę postępu ucznia, którą później analizują z rodzicem podczas indywidualnych spotkań.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Disney English

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 117061 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )