Rozrywka i wypoczynek » Przyroda

Dlaczego niedźwiedzie ciągną do miast?

Dlaczego niedźwiedzie ciągną do miast?
Zobacz więcej zdjęć »
Jedzą śmieciowe jedzenie, są grube, wcześnie zachodzą w ciążę, umierają młodo i to gwałtowną śmiercią - oto jakie życie wiodą niedźwiedzie baribale na obrzeżach amerykańskich miast.

Niedźwiedzie, podobnie jak ludzi, ściąga do miast dobrobyt. "Z powodu obfitych źródeł pożywienia - innymi słowy: śmietników - niedźwiedzie ciągną z dzikich terenów ku obszarom zurbanizowanym" - opowiada Jon Beckmann, który wraz z kolegami z amerykańskiego Towarzystwa Ochrony Dzikiej Przyrody. Beckmann przez ponad 10 lat badał losy baribali żyjących w pobliżu jeziora Tahoe w stanie Newada. W tym czasie śledził poczynania 12 misiów mieszkających w pobliżu miast oraz 10 niedźwiedzi żyjących na łonie prawdziwie dzikiej przyrody.

Okazało się, że misie - mieszczuchy spasły się na śmietnikowej diecie tak bardzo, że ważyły o jedną trzecią więcej niż ich dzicy kuzyni. Dlatego też mogły wcześniej mieć potomstwo. Niedźwiadki rodziły się 4-5 letnim niedźwiedzicom, podczas gdy ich dzikie kuzynki dojrzewały do macierzyństwa dopiero w wieku 7-8 lat.

Jednak podmiejskie niedźwiedzie płaciły wysoką cenę za ten pozorny dobrobyt. Wszystkie 12 zwierząt straciło życie pod kołami samochodów przed swymi 11 urodzinami.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Owczarek Środkowoazjatycki
http://www.srodkowoazjaty.za.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Dziś:
Dolomiti Paganella Bike – www.dolomitipaganellabike.com/en
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »