Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Dlaczego studenci zmieniają uczelnie w sesji zimowej?

Dlaczego studenci zmieniają uczelnie w sesji zimowej?
Zobacz więcej zdjęć »
Ze zgromadzonych w ostatnich latach danych wynika, że po sesji zimowej na Uczelnię Łazarskiego przenosi się od 25 do 40 osób. Jest to konsekwencją braku ofert edukacyjnych na rynku, które pozwalają na połączenie pracy zawodowej ze studiami.

Ponadto, wielu studentów właśnie w terminie sesji zimowej, decyduje się również na kontynuację swojej edukacji po dłuższej przerwie.

Po przeprowadzeniu dokładnej analizy przyczyn migracji studentów, którzy przed rokiem akademickim zdecydowali się na przeniesienie, bądź rozpoczęcie nauki na Uczelni Łazarskiego, okazało się, że liczba takich osób co roku sukcesywnie wzrasta. Na przełomie lat 2005/2006 było to ok. 40 osób, podczas gdy w okresie 2010/2011 już 122. Zmiana uczelni w terminie sesji zimowej również jest zjawiskiem o coraz większej skali. Najczęstszym powodem jest brak znalezienia elastycznej oferty dydaktycznej, która pozwoliłaby na połączenie obowiązków zawodowych i kariery naukowej. Wielu studentów odczuwa dyskomfort z powodu trudnych relacji z administracją szkoły. Chodzi tu przede wszystkim o złą komunikację, nieodpowiednią organizację zajęć i egzaminów, zbyt duże grupy ćwiczeniowe czy trudności w załatwianiu spraw formalnych w dziekanatach.

Studenci decydują się na przeniesienie na naszą uczelnię ze względu na możliwość wybrania indywidualnego toku nauczania. Jesteśmy również elastyczni jeśli chodzi o terminy zajęć. Oferta Uczelni Łazarskiego zawiera wiele kierunków interdyscyplinarnych, które skierowane są do osób chcących zdobyć tytuł z dziedziny związanej z wcześniej studiowanym profilem - podkreśla Agata Jankowska, koordynator projektów z działu marketingu Uczelni Łazarskiego - Nasza uczelnia podchodzi do każdego studenta indywidualnie. Często wybór naszej oferty w trakcie roku jest również związany z wysokimi opłatami na poprzedniej uczelni. Z tego powodu proponujemy bogaty zestaw stypendiów socjalnych, naukowych czy sportowych - dodaje Jankowska.

Więcej informacji na temat oferty edukacyjnej Uczelni Łazarskiego można uzyskać na stronie www.lazarski.edu.pl.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

klok

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »