Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Dlaczego trzeba leczyć skoliozę?

Dlaczego trzeba leczyć skoliozę?
Zobacz więcej zdjęć »
Leczenia wymagają te skrzywienia kręgosłupa, które się powiększają. Im wcześniej wdrożone zostanie poprawne leczenie, tym większa jest szansa na uniknięcie operacji, a nawet na osiągnięcie trwałej korekcji.

Pozostawienie nasilającego się skrzywienia doprowadzi w przyszłości do nieodwracalnych zmian poprzez ucisk na korzenie nerwowe i narządy wewnętrzne. Ucisk zdeformowaniej klatki piersiowej na płuca i serce upośledza wydolności krążenia i oddychania, a w skrajnych przypadkach może prowadzić do przedwczesnej śmierci pacjenta. Dlatego tak istotna jest szeroka znajomość zagadnienia i świadomość konieczności korzystania ze specjalistycznej pomocy otropedy.

Ćwiczenia są niewątpliwie lekarstwem na małe skrzywienia kręgosłupa, których nie nazywamy jeszcze skoliozą. W przypadku stwierdzenia choroby, należy podjąć próbę ustalenia przyczyny i usunięcia jej. Leczenie skolioz nieznanego pochodzenia wymaga wnikliwego przestrzennego przeanalizowania zniekształcenia kręgosłupa i indywidualnego zaplanowania leczenia. Od niedawna powszechnie panuje pogląd, że przy skoliozie lepiej nie trenować wcale, niż robić to niewłaściwie. Ćwiczenia, podobnie jak i gorset ortopedyczny czy leczenie operacyjne, zależą od charakterystyki zniekształcenia, tempa narastania wady postawy, wielkości deformacji oraz wieku pacjenta. Wszystkie te czynniki musi uwzględnić lekarz ortopeda z dużym doświadczeniem, aby wdrożyć leczenie, które przyniesie poprawny efek.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Skoliotyczna wada postawy - mity i fakty
http://skolioza.blox.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »