Dom » Budownictwo

Dlaczego warto ocieplać ściany od wewnątrz?

Dlaczego warto ocieplać ściany od wewnątrz?
Zobacz więcej zdjęć »
Zapewnienie optymalnego komfortu cieplnego w domu przy jednoczesnym zminimalizowaniu kosztów ogrzewania jest jednym z głównych powodów, dla którego decydujemy się na wykonanie termomodernizacji.

„Zbyt niska temperatura ścian zewnętrznych jest powodem strat ciepła oraz powstawania pleśni i wilgoci. Jedną z najskuteczniejszych metod termorenowacji budynków jest ocieplenie ścian od wewnątrz. Jest ona szczególnie polecane w przypadku termomodernizacji obiektów zamieszkałych, pomieszczeń o niestandardowych kształtach, oraz zabytkowych kamienic znajdujących się pod nadzorem konserwatorskim. Na izolację ścian od wewnątrz warto się także zdecydować, gdy mieszkamy w zabudowie szeregowej lub jeśli zarządcy budynku wielorodzinnego nie wyrazili zgody na jego ocieplenie od zewnątrz, oraz w przypadku chęci docieplenia pomieszczeń, które sąsiadują z klatką schodową. Do wszelkiego rodzaju prac remontowych należy się dokładnie przygotować i na etapie planowania zdecydować o użyciu wysokiej jakości nowoczesnych materiałów.

 

Ocieplenie mieszkania od wewnątrz poprawi izolację termiczną oraz zapobiegnie powstawaniu zjawisk sprzyjających rozwojowi szkodliwych dla zdrowia pleśni i grzybów. Decydując się więc na przeprowadzenie termomodernizacji, warto zdecydować się na użycie materiałów o właściwościach, które to zapewnią. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na wartość współczynnika przewodzenia ciepła, oraz na to czy dany materiał pozwoli na stworzenie odpowiedniego mikroklimatu wewnątrz ocieplanych pomieszczeń. Izolacja powinna być również odporna mechanicznie, a łatwość naprawy stanowi dodatkowy komfort.

 

Podczas wyboru odpowiedniej izolacji ścian wewnętrznych warto zwrócić uwagę na grubość stosowanego materiału. Ocieplenie od wewnątrz może zabrać wiele cennego miejsca, ponieważ materiały termoizolacyjne potrafią osiągać grubość kilkunastu czy kilkudziesięciu centymetrów. Dostępne na rynku nowoczesne, cieńsze płyty gwarantują równie wysoką izolacyjność, a jednocześnie nie wpływają na wielkość ocieplanego pomieszczenia. Materiały o zmniejszonej grubości idealnie sprawdzą się przy ocieplaniu newralgicznych miejsc, w których nie zmieści się standardowa izolacja.

 

Misja (nie)możliwa – ocieplenie kamienicy

 

Termomodernizację obiektów zabytkowych należy przeprowadzać z poszanowaniem cennych elementów architektury, a wszelkie prace budowlane muszą spełniać wymogi konserwatorskie. Starsze budynki, których fasady chronione są prawem były budowane z założeniem temperatury wewnątrz ok. 17°C, czyli znacznie niższej od obecnego standardu komfortu cieplnego.  Decydując się na wykonanie termorenowacji w kamienicy, należy zdecydować się na użycie materiałów, które nie będą ingerowały w strukturę zabytku. Standardowe, grube izolacje ścian wewnętrznych mogą dodatkowo obciążyć konstrukcję (np. strop), także dlatego ważne jest zastosowanie jak najcieńszych i lekkich materiałów.” - doradza Dawid Strzała, Business Development Manager z firmy Kingspan Insulation.

 

Termoizolacja jutra

 

Prawidłowe zaizolowanie ścian wewnętrznych pozwoli na wyeliminowanie powstawania pleśni i grzybów oraz korzystnie wpłynie na obniżenie rachunków za ogrzewanie. Do efektywnego ocieplenia ścian wewnątrz obiektu najlepiej wykorzystać płyty Kingspan Kooltherm K17 Izolacja wewnętrzna o zmniejszonej grubości, których współczynnik przewodzenia ciepła gwarantuje trwałą termoizolację. Są to płyty wykonane ze sztywnej pianki rezolowej zespolonej z płytą kartonowo-gipsową o grubości 12,5 mm, wbudowaną warstwą folii aluminiowej o wysokim oporze dyfuzyjnym, i z jednostronną okładzinią z białego welonu szklanego. Kingspan Kooltherm K17 Izolacja wewnętrzna to płyty o zamkniętej strukturze komórkowej, które charakteryzuje wyjątkowa wartość współczynnika przewodzenia ciepła λ = 0,020 W/mK. Kingspan Kooltherm K17 Izolacja wewnętrzna jest niezastąpionym rozwiązaniem do termoizolacji ścian nowych budynków, obiektów poddawanych renowacji, jak i ocieplania ścian klatek schodowych i korytarzy w budynkach wielorodzinnych.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

GutPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »