Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Dlaczego warto wybrać się do Raciążka?

Niewielka gmina zlokalizowana w województwie kujawsko-pomorskim w powiecie aleksandrowskim co roku przyciąga prawdziwą rzeszę turystów. Co jest największym potencjałem turystycznym i rozrywkowym Raciążka?

Najsłynniejszym obiektem na terenie gminy Raciążek są bez cienia wątpliwości ruiny Zamku Biskupiego, pochodzącego z czternastego wieku. Są to pozostałości po kompleksie zamkowym, który stanowił ważny punkt oraz siedzibę władz ówczesnego województwa kujawsko-pomorskiego. Przeprowadzono tutaj kluczowe pertraktacje z Wielkimi Mistrzami Zakonu Krzyżackiego, a sam obiekt przybrał cechy dworu Oronnego. Podczas zaborów Zamek Biskupi został rozebrany, a materiały z rozbiórki przeznaczone zostały na budowę nowych obiektów architektonicznych. W latach późniejszych ruinę zabezpieczono konserwatorsko i została ona wpisana do krajowego rejestru zabytków.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Kolejnym istotnym obiektem historycznym jest kościół parafialny pod wezwaniem świętego Hieronima oraz Wszystkich Świętych w Raciążku. Powstał on w szesnastym wieku w stylu późnego gotyku. Posiada on również szczyty renesansowe, wykonany jest z cegły oraz przekryty dachówką. Główną atrakcją kościoła jest gotycki ornat z białego adamaszku z wizerunkiem Matki Boskiej z Dzieciątkiem. Podania mówią, iż został on wyhaftowany przez królową Jadwigę. Stworzono tutaj również raciąskie muzeum, gdzie znajdziemy zbiory ksiąg z szesnastego wieku.

Raciążek to nie tylko zabytki, ale również niezwykłe widoki i malownicze tereny zielone, które sprzyjają długim spacerom oraz uprawianiu sportów. Zjeżdżają się tutaj ludzie, którzy pragną odpocząć od zgiełku miasta, pooddychać świeżym powietrzem, a także spędzić czas w doskonałej atmosferze. Baza agroturystyczna Raciążka stale się powiększa i stanowi jeden z ważniejszych atutów gminy. Warto się tutaj udać, jeżeli pragniemy lepiej poznać kulturę oraz tradycję województwa kujawsko-pomorskiego, a także zetknąć się ze sztuką ludową.

Zapraszamy na www.kujawskie.eu



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

kujawskie

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »