Rozrywka i wypoczynek » Święta

Dodali dzieciom skrzydeł w Silesia City Center

Dodali dzieciom skrzydeł w Silesia City Center
Zobacz więcej zdjęć »
Katowiczanie przyczynili się do ustanowienia nowego rekordu Polski w najdłuższym łańcuchu świątecznym. W ciągu 4 godzin udało się uzyskać długość 1052m. A wszystko to za sprawą akcji charytatywnej organizowanej przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży "Dom Aniołów Stróżów" wspólnie z SCC.

Bicie rekordu w Silesia City Center to część czwartej edycji Świątecznej Akcji Pomocy Dzieciom Uskrzydlamy 2016. Celem akcji jest zbiórka pieniędzy dla dzieci i młodzieży z ubogich i trudnych rodzin objętych wsparciem i edukacją w ramach świetlic, klubów terapeutycznych oraz programów ulicznych prowadzonych przez Stowarzyszenie Dom Aniołów Stróżów w Katowicach i w Chorzowie. To miejsce jest dla wielu naszych podopiecznych odskocznią od poważnych problemów w domu i szansą na odmianę ich losu. To tutaj mogą w spokoju odrobić lekcje, wziąć udział w zajęciach edukacyjnych i korepetycjach, uzyskać pomoc psychologa lub pedagoga. W miarę posiadanych funduszy dbamy też o to, by dzieci i młodzież mogły wyjechać na ferie zimowe lub wakacje letnie, wyjść do kina i teatru, wyjechać na wycieczkę. Po prostu poznawać świat – mówi Monika Bajka, prezes Stowarzyszenia.

17 grudnia w Silesia City Center odbyły się czterogodzinne warsztaty, podczas których każdy mógł wykonać swoją część łańcucha. Poszczególne kawałki były ze sobą spajane
i jako całość oplotły Centrum. Na mecie, zorganizowanej na Placu Tropikalnym, sędzia Biura Rekordów dokonał pomiaru łańcucha i oficjalnym Certyfikatem potwierdził ustanowienie nowego Rekordu Polski: 1052 metry wykonane w czasie 4 godzin. Akcji
w SCC towarzyszyła także kwesta i zbieranie dobrowolnych datków, ale to nie jedyny sposób, w jaki można było pomóc podopiecznym Domu Aniołów Stróżów. Po tym, jak sędzia ogłosił oficjalnie, że jest to najdłuższy w Polsce łańcuch świąteczny, zastanawialiśmy się, co zrobić z tak długą ozdobą. Zdecydowaliśmy, że podzielimy go na mniejsze części, aby każdy mógł otrzymać jego pamiątkowy kawałek za symboliczną kwotę. Nasi Klienci nie zawiedli i dzięki nim podopieczni Domu Aniołów Stróżów otrzymali dodatkowe wsparcie – wyjaśnia Monika Pyszkowska, dyrektor Silesia City Center.

Sponsorzy akcji:

Pizza Hut, Tchibo, Tesco, Jupi Park Katowice, Nail Spa Katowice, ZOTEX, Cintapunto.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PRinspiration

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »