Dom » Wnętrza

Dom w odcieniach lazurowego wybrzeża

Dom w odcieniach lazurowego wybrzeża
Zobacz więcej zdjęć »
O pomyśle na pomalowanie mieszkania

O ile latem upał jest czymś pożądanym, gdy planujemy wyjazd nad jezioro czy morze, o tyle nie lubimy go zapraszać do naszych domostw. Szukając sposobów na ochłodę we wnętrzu domu, warto zainspirować się orzeźwiającą mocą, zamkniętą w krystalicznych odcieniach niebieskości i zieleni. Przeniesienie tych świeżych kolorów na ściany daje nam gwarancję relaksu i wyciszenia, ponieważ kojarzą się z bezkresem lazurowej wody.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Pomalowanie ścian w tonacji niebiesko-zielonej nada wnętrzom przestronności, optycznie powiększając metraż. Ponadto odcienie niebieskości, zwłaszcza te „romansujące” z zielenią, przywodzą na myśl wiele miłych wakacyjnych skojarzeń, np. z bezchmurnym niebem, morską bryzą czy wiatrem od strony oceanu, otulającym przyjemnym chłodem rozgrzane od słońca ciało. Warto wykorzystać je w aranżacji pomieszczeń, aby urokiem lata, podczas trwania którego ochoczo korzystamy z orzeźwiających kąpieli w różnych akwenach wodnych, cieszyć się przez cały rok.

 

Pozytywnie o niebieskim…

 

Lato jest powszechnie uważane za jedną z najprzyjemniejszych pór roku. Błękit nieba, słońce, szum fal... Z tym okresem, oprócz słonecznych odcieni żółci i pomarańczu, w sposób szczególny kojarzy nam się kolor niebieski, wpadający często w zieleń – w trakcie upalnych dni marzymy o kąpieli w jeziorze czy morzu. Warto sięgnąć po tę barwę w aranżacji domu, gdyż wypływa na nas pozytywnie. Działa uspokajająco i pobudza do twórczego myślenia. Symbolizuje: czystość, chłód, uduchowienie, świeżość oraz przyjaźń, a w zabarwieniu zielonkawym: głęboką sympatię, współczucie, zdolność dawania wszystkiego z siebie bez zobowiązań. Niebieskości pasują do wnętrz o różnej stylistyce. Należą do barw chłodnych, aby zatem dodać przestrzeni nieco więcej przytulnego klimatu, warto postawić na dodatki, które można zmieniać w zależności od pory roku. Latem nie ma takiej potrzeby, ponieważ podczas upałów w domu szukamy zazwyczaj orzeźwienia, ale zimową porą sprawdzą się dekoracje w cieplejszym tonie, np. kilka karmelowych poduszek umieszczonych na sofie. Odcieni niebieskiego jest wiele, a więc każdy z pewnością wybierze coś odpowiedniego dla siebie – od pasteli po nasycone tony. Takie zabarwienia znajdziemy również wśród szlachetnych kamieni: akwamarynów, tanzanitów, topazów, szafirów, turkusów czy szmaragdów. Z ich dobrodziejstwa czerpie marka wysokiej jakości farb MAGNAT CERAMIC. – Dzięki nawiązaniu do świata szlachetnych kamieni, za pomocą farby MAGNAT CERAMIC można stworzyć wyjątkowe aranżacje wnętrz o ponadczasowym uroku. Ta ceramiczna farba tworzy nie tylko piękne, lecz także niezwykle trwałe wymalowania. Ma ponadprzeciętne parametry odporności na szorowanie
i wielokrotne zmywanie oraz sprawia, że jej powłoki nie absorbują zabrudzeń i „trudnych” plam, są także odporne na dezynfektanty
– tłumaczy Anna Szymaszek, Specjalista ds. PR Produktowego.

 

Na niebieską modłę…

 

Doskonałym dopełnieniem niebieskości i zieleni mogą być odcienie off-white i brązu. Jeśli na ścianach króluje „Szmaragdowa Toń” z kolekcji MAGNAT CERAMIC to można zestawić ją z szarościami. W takiej tonacji w salonie dobrze będą wyglądały nowoczesne w formie, tapicerowane meble. Dodatki warto natomiast wybrać w zabarwieniu szmaragdowym o większym nasyceniu, dzięki czemu uzyskamy ciekawy monochromatyczny efekt. Wygląd ścian może urozmaicić wykorzystanie designerskich paneli  z naturalnymi plastrami drewna, które będą szczególnie pięknie prezentować się jako oprawa kominka. Można kupić gotowy produkt bądź wykonać taką instalację samodzielnie. Potrzebna będzie nam wówczas sklejka, pocięte na plasterki np. pieńki brzozy oraz klej na gorąco. Aby uzyskać wrażenie głębi, płytę pomalujmy na grafitowo, np. „Stylowym Antracytem” (C54) z kolekcji MAGNAT CERAMIC. Do tak przygotowanego podłoża doklejamy drewniane plastry za pomocą pistoletu do kleju na gorąco. Opcjonalnie efekt kontrastu wzmocnimy, bieląc je niedbale białą farbą. W sypialni postawmy z kolei na pastelowe wymalowanie w różnych odcieniach morskiego piasku: écru jak „Biały Diament” (C1), ciepłego beżu o orzechowym zabarwieniu jak „Kamień Faraonów” (C49) czy perłowych szarości jak „Srebrzysty Granit” (C30). Te stonowane klimaty, warto przełamać oryginalnym wyposażeniem w kolorze blue. Ogromne wrażenie zrobi chociażby niekonwencjonalny żyrandol w postaci żarówek na ozdobnych, lazurowych sznurach. Powtórzmy jego barwę również w prostych szafkach nocnych oraz narzucie na łóżko, aby zachować pełną harmonię wnętrza. Tymczasem na suficie kuchni użyjmy niestandardowo turkusu (np. „Naturalny Turkus” MAGNAT CERAMIC), ściany pozostawiając śmietankowe. Sprawdzi się on zwłaszcza w niewielkich pomieszczeniach, którym brakuje świeżości.

 

Świetliste chłodne barwy, wywodzące się ze Skandynawii, stały się ważnym elementem współczesnej architektury i aranżacji wnętrz. Kojarzą się z niebem i krystaliczną wodą, pozwalają wyciszyć emocje, powiększyć przestrzeń i wprowadzić spokój przyrody do naszym mieszkań. Dlatego warto skusić się na pomieszczenia z dominującym kolorem blue.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

RedPen

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »