Dom » Budownictwo

Domowa sauna – w willi i w blokowym mieszkaniu

Sauna to prawdziwe odprężenie dla ciała i ducha. Kiedyś posiadanie sauny w domu było dane jedynie nielicznym, dziś decyduje się na jej montaż coraz więcej osób. Dzięki nowoczesnym technologiom możliwe jest zbudowanie sauny nawet w małym gabarytowo domu, a nawet w mieszkaniu w bloku.

Plusy i minusy saunyEfekt pełnego relaksu po ciężkim dniu to nieodwołalna zaleta sauny. Aczkolwiek przebywanie w tego rodzaju pomieszczeniach ma również atuty prozdrowotne. Przede wszystkim, sauna ma znakomity wpływ na oczyszczanie organizmu z zalegających w nim toksyn. Dzięki wysokiej temperaturze panującej w saunie, intensywnie się pocimy, a wraz z potem wydostają się na zewnątrz wszelkie szkodliwe związki.Warto też pamiętać, że sauna wzmacnia naszą odporność oraz pomaga regulować metabolizm. Przemiana materii pod jej wpływem przyspiesza, co pozytywnie wpływa na modelowanie sylwetki. Kolejnym plusem sauny, jest także jej zbawienny wpływ na wygląd skóry. Dzięki niej znacznie zniwelujemy powstające niedoskonałości, o czym powinny pamiętać zwłaszcza osoby borykające się z nawracającymi kłopotami skórnymi.Minusów sauna nie ma praktycznie żadnych. Jako wadę można jedynie uznać jej niekorzystne działanie w przypadku osób cierpiących na niektóre rodzaje schorzeń. Przebywanie w takim pomieszczeniu nie jest też odpowiednie dla kobiet w ciąży. Sauny powinny unikać m.in. osoby cierpiące na choroby serca i układu krążenia, niektóre choroby układu oddechowego lub schorzenia kręgosłupa.Jaka sauna do domu?Sauny domowe dostępne są dziś w kilku różnych wariantach. Kluczową różnicą między nimi jest źródło wysokiej temperatury, np. piec do sauny typu elektrycznego lub promienniki IR. Jednym z częściej wykorzystywanych typów saun do domu jest sauna parowa zbudowana ze specjalnego szkła i profili aluminiowych. Źródłem ciepła jest w tym wypadku generator pary wodnej.Inny popularny rodzaj sauny stosowany w warunkach domowych to sauna sucha wykonana z drewna z drzwiami z hartowanego szkła. Tu źródłem wysokiej temperatury jest piec do sauny zasilany prądem. W niektórych przypadkach stosuje się też piece na drewno. Wszystko jednak zależy od samej specyfiki miejsca, w którym chcemy zamontować naszą łaźnię. Piece do sauny na drewno ze względu na emisję dymu mają pewne wymagania, np. obecność przewodów dymowych.A może innowacyjne rozwiązanie?Ostatni rodzaj saun instalowanych w domach i mieszkaniach to sauny typu Infrared. To rozwiązanie najnowsze i dla wielu osób najłatwiejsze w obsłudze i montażu, najbardziej wydajne i zdecydowanie najbezpieczniejsze. Kabina Infrared nie wymaga obecności pieca do sauny ani generatora pary, zamiast tego do emisji ciepła służą promienniki na podczerwień (IR).Którą saunę wybrać? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, wszystko zależy od warunków, jakie posiadamy (czy np. da się u nas zamontować piec do sauny na drewno, czy nie, czy można poprowadzić instalację elektryczną, itp.). Wiele też zależy od wysokości funduszy, jakie na saunę posiadamy.

Źródło: tekst powstał we współpracy z firmą Megiw - producentem saunRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Hassel Von Hoff

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »