Dom » Wnętrza

Domowy raj dla Twojego zwierzaka

Domowy raj dla Twojego zwierzaka
Zobacz więcej zdjęć »
Nie bez powodu mówimy, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Z radością wita nas, gdy wracamy do domu i nierzadko w ciągu dnia potrafi poprawić nam humor.

To oczywiście nie jedyny pupil, który nam towarzyszy na co dzień. Koty – zarówno zwykłe dachowce – jak i te rasowe, ptaki czy gryzonie również w wielu przypadkach uchodzą bezdyskusyjnie za członków rodziny, dlatego zrozumiałe jest, że przywiązujemy wagę do zapewnienia im komfortowych warunków. O czym zatem warto pamiętać, przygotowując kącik dla naszych ulubieńców?

„Posiadając w domu zwierzę, zwróćmy uwagę przede wszystkim na wydzielenie dla niego własnej przestrzeni, gdzie ustawimy legowisko, kuwetę lub miskę ze stałym dostępem do wody i karmy. W ten sposób przyzwyczajamy kota czy psa do załatwiania potrzeb bądź podawania jedzenia w określonym miejscu. Dodatkowo zapewniamy mu własny kąt, w którym będzie mógł odpocząć” – mówi Mariusz Kulik, dyrektor generalny sieci sklepów KiK.

Posłanie na miarę potrzeb

„Dostosujmy wielkość kupowanego legowiska do gabarytów psa, mając na uwadze, że szczeniak szybko urośnie. Jeśli nie zamierzamy wymieniać posłania i wolimy zainwestować w jedno sprawdzone, od razu wybierzmy je w takim formacie, jaki docelowo osiągnie pies w dorosłym wieku. Możemy wybrać wersję wodoodporną, która będzie bardzo praktyczna zwłaszcza w przypadku młodych zwierząt, u których dopiero wyrabiamy nawyk załatwiania się” – podpowiada Mariusz Kulik.

Na rynku dostępnych jest wiele modeli legowisk dla zwierząt, różniących się kształtem – owalnych lub prostokątnych, materiałem wykończeniowym – powinien być mocny i trwały, a także formą – otwartą albo zabudowaną, na wzór budy, w której zwierzę może się całkowicie schować. Pamiętajmy, że nie tylko psy, ale także koty potrzebują miejsca do odpoczynku, gdzie nikt nie będzie im przeszkadzał. Często upodobają sobie określony kąt, warto więc właśnie tę przestrzeń zagospodarować na ich potrzeby. Koty uwielbiają ponadto powierzchnie delikatne i łatwo się nagrzewające pod wpływem ciepła, zazwyczaj jest to miękki koc, poduszka – wykorzystajmy te elementy tworząc im miejsce odpoczynku.

Wychowanie przez zabawę

Nieodzownym elementem wyposażenia domu, w którym pojawią się zwierzęta są zabawki – dla psa gryzaki i kapcie – lepiej od razu oddać mu któreś ze starych i schodzonych, bo inaczej sam z pewnością jakieś sobie upodoba. Dla kotów sprawdzą się drapaki do ostrzenia pazurów i zabawki ruchome, zapewniające tym pupilom zdecydowanie lepszą rozrywkę.

Dla kota możemy przygotować konstrukcję łączącą drapaki, kolejne piętra z zabawkami i legowisko – najlepiej zabudowane – z racji tego, że zazwyczaj umieszczone jest na samej górze, kot będzie bezpiecznie schowany. Wykorzystajmy zabawki do tresowania zwierząt tak, by nauczyć je posłuszeństwa i dyscypliny, a zarazem wyrobić poczucie bezpieczeństwa i właściwych relacji z właścicielami.

Dobry plan podróży – komfort dla czworonoga


„Jeśli planujemy wyjazd z czworonogiem czy wizytę u weterynarza, sprawdzą się przenośne torby. Koty na ogół nie lubią podróżować, więc zamknięte w transporterze lepiej zniosą drogę. Ważne, by torby były zaopatrzone w miękką wyściółkę i przewiewne osłonki, zapewniające stały dostęp do świeżego powietrza. Wiele dostępnych modeli zdaje egzamin nie tylko w aucie, ale również na otwartej przestrzeni, docelowym punkcie wyjazdu. Mają wbudowane osłony przeciwwiatrowe, daszki, boczne kieszenie na karmę, wodoodporne ścianki. Dzięki takiej konstrukcji zwierzę ma zapewniony większy komfort a jednocześnie warunki, w których zaspokoi wszystkie potrzeby. Biorąc pod uwagę, że w czasie wyjazdu często dostęp do niezbędnych akcesoriów jest ograniczony, wielofunkcyjne transportery zdają się być niezastąpione, łącząc wszystkie praktyczne funkcje” – mówi Mariusz Kulik i kontynuuje – „Dobrym pomysłem są także rozkładane maty, przydatne podczas krótkiej podróży lub wizyty u znajomych. Możemy wykorzystać zarówno model służący za miękkie legowisko, dzięki czemu pies nie wybrudzi tapicerki w aucie czy kanapy albo model z chłonną ceratą, w którą pies załatwi swoje potrzeby”.

Jeśli naszym ukochanym zwierzakiem jest królik, chomik lub świnka morska dostosujmy warunki do ich „małych” potrzeb. Mimo mniejszych gabarytów potrzebują równie dużo opieki i troski. Do wyposażenia należy przede wszystkim klatka bądź akwarium, zapewniające im schronienie, nocleg, zabawę, dostęp do jedzenia i wody. Może to być urządzenie kompleksowe, już przy zakupie wyposażone we wszystkie elementy, jak poidełko, miska, domek, ale również sami możemy dobrać właściwe akcesoria, tworząc przestrzeń na miarę ich potrzeb. Ważne, by wszystko dopasować do rozmiarów zwierzaka, umożliwiając mu tym samym swobodne korzystanie z przygotowanych sprzętów.

Zwierzęta uznawane przez nas za członków rodziny zasługują na miłość, troskę i poświęcenie. Za okazane im uczucia odwdzięczą się bezgranicznym oddaniem, które docenimy nie tylko podczas zabawy, ale przede wszystkim w tych smutniejszych chwilach. W końcu to najlepsi przyjaciele człowieka.


KiK Textil sp z o.o.
ul. Modrzewskiego 15/17
50-156 Wrocław
Telefon: + 48 (0) 71 377 44 00
Faks: + 48(0) 71 377 44 01
E-Mail: info.pl@kik-textilien.com
www.kik-textilien.com

KiK Textil Sp. z o. o. to jedna z wiodących sieci detalicznych na rynku europejskim. Pierwszy sklep pod szyldem KiK otwarto w 1994 roku w Düsseldorfie. Od tego czasu sieć sukcesywnie się rozrasta rozwijając działalność w kolejnych krajach. Obecnie marka KiK jest w właścicielem ponad 3 200 sklepów na terenie: Polski, Niemiec, Austrii, Holandii, Czech, Słowacji, Słowenii, Węgier i Chorwacji.
KiK Textil Sp. z o. o. oferuje bogaty asortyment, obejmujący wysokiej jakości odzież, biżuterię, dodatki, zabawki oraz tekstylia domowe. Swoją ofertę firma kieruje do osób ceniących modne i markowe produkty w atrakcyjnej cenie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

GutPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »