Dom » Nieruchomość

Domy pod Warszawą – alternatywa dla drogiego mieszkania w centrum miasta

Domy pod Warszawą –  alternatywa dla drogiego mieszkania w centrum miasta
Zobacz więcej zdjęć »
Życie w stolicy ma specyficzny charakter, który zniechęca wielu mieszkańców. Niestety, to właśnie duże miasto jest najbardziej przyszłościowe. Ceny mieszkań w mieście są ogromnie wysokie, dlatego warto zastanowić się na kupnem domu pod Warszawą.


        Jeśli jesteśmy związani z Warszawą i szukamy swojego lokum, warto zastanowić się nad kupnem działki lub domu pod Warszawą. To alternatywa dla drogiego mieszkania w centrum miasta. 

Życie na przedmieściach ma wiele pozytywów

Domy pod Warszawą są dobrą propozycją dla osób ceniących sobie spokój i ciszę od zgiełku miasta. Odległość od Warszawy nie musi być problem dla osób pracujących lub uczących się w stolicy, ponieważ większość podwarszawskich miejscowości ma dobry węzeł komunikacyjny z miastem. Podróż na przykład z Pruszkowa do Warszawy zajmuje zaledwie 20 minut, czyli mniej niż dojazd z Białołęki do Centrum. Dobre połączenie jest także z Wołomina, Piaseczna, Nowego Dworu Mazowieckiego i Konstancina. Najważniejszą kwestią są z pewnością różnice ekonomiczne, ceny warszawskich mieszkań zdecydowanie różnią się od tych na obrzeżach miasta. Coraz więcej studentów lub ludzi pracujących w Warszawie decyduje się na wynajem mieszkania w pobliżu Warszawy, ponieważ nie stać ich na utrzymanie w stolicy. Ze względu na dużą ilość napływowych mieszkańców lub bogatych celebrytów peryferia Warszawy wzbogacają się oraz oferują wielobranżowe usługi na wysokim poziomie, powstają tam liczne inwestycje – w tym mieszkaniowe. Budowane są całe osiedla domów pod Warszawą mi.n. Osiedle domków jednorodzinnych „Dębinka” w Nowym Dworze Mazowieckim, które chętnie kupują nowi nabywcy. Poza kwestiami praktycznymi warto zwrócić uwagę na ekologię, zdecydowanie lepsze powietrze oferują tereny poza miastem, domy pod Warszawą mogą być rodzajem ucieczki od miejskiego skupiska spalin.  

Porównanie cen domów pod Warszawą z kosztami w stolicy 

Ceny domówi, działek i mieszkań w stolicy diametralnie różnią się od kosztów w obrzeżach miasta. Niskie ceny działek pod Warszawą sprawiają, że łatwiej wybudować dom pod Warszawą niż kupić mieszkanie w mieście. Ceny działek pod Warszawą wynoszą średnio od 120 do 700 zł za metr kwadratowy, co w Warszawie jest niemożliwe. Za mieszkanie w stolicy trzeba średnio zapłacić 8 tysięcy za metr kwadratowy, w Pruszkowie lub Piasecznie – 5 tysięcy, a w Nowym Dworze Mazowieckim – 3 tysiące. Gotowy dom w Warszawie warty jest nawet ponad milion złotych, a podwarszawski kosztuje nawet o połowę mniej. W Nowym Dworze Mazowieckim na Osiedlu Dębinka, można kupić dom szeregowy o powierzchni 130 metrów kwadratowych za 350 000 złotych. 

Niekwestionowaną zaletą domów pod Warszawą w porównaniu do domów w Warszawie jest konkurencyjna cena. Czasami mieszkanie z dala od hucznego centrum może być większą wartością niż ciągłe życie w oparach spalin. 
 
------
Osiedle Dębinka - mieszkania Nowy Dwór Mazowiecki
ul. Wojska Polskiego (wjazd na teren osiedla za fotoradarem-budynek nr 6) 
tel. kom. 0 507 091 363
e-mail: biuro@osiedledebinka.pl
e-mail: sprzedaz@osiedledebinka.pl
http://osiedledebinka.pl/ 


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Domy mazowieckie
http://osiedledebinka.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »