Motoryzacja » Samochody

Dopasuj felgi stalowe do swojego auta

Dopasuj felgi stalowe do swojego auta
Zobacz więcej zdjęć »
Gdy użytkowanie jednego kompletu kół przestaje nam wystarczać lub szkoda nam narażać na szwank nasze cudowne koła ze stopów aluminium w okresie zimowym, wybija pora na decyzję o kupnie felg stalowych. W tym artykule polecimy jak to odpowiednio uczynić.
W teorii dobór kół stalowych dokonuje się na podobnych wytycznych, jak w przypadku aluminiowych odpowiedników, jednak w praktyce wytyczne są delikatnie inne. Najważniejsza różnica to kompletny brak swobody, który występuje w odniesieniu do tego drugiego wariantu. Felgi stalowe mają obowiązek spełniać ścisłe parametry techniczne. Obligatoryjnie istotny parametr to rozmiar. Uzależniony jest on od możliwości technicznych branego pod uwagę środka lokomocji. Najważniejsze wytyczne dopasowania to model oraz marka auta, rok produkcji, jego typ lub moc silnika. Następny główny parametr to rozstaw i liczba śrub. Wartość rozstawu podawana jest w milimetrach. Następną znaczącą wytyczną jest ET, czyli tak zwane odsadzenie. Szczegółowo jest to odstęp pomiędzy osią symetrii, a powierzchnią styku piasty, podawane w milimetrach. Obręcze stalowe tak jak ze stopów aluminium produkowane są równocześnie z ujemnym jak i plusowym odsadzeniem. Jeżeli wartość jest ujemna, należy przypuszczać, że obręcz w pewnym sensie wysuwa się na zewnątrz środka lokomocji. Wielkość dodatnia wyznacza położenie odwrotne. Im odsadzenie jest większe, tym felga zagłębia się w nadkole auta.


Warto mieć na uwadze, że wielokrotnie wartość parametru odsadzenia może różnić się od tego, co prezentują felgi założone seryjnie. Dopasowanie felgi stalowej powinno odbywać się zgodnie z wielkościami zebranymi w katalogach technicznych, jakie udostępniają producenci aut oraz części zamiennych. Jeżeli przykładowo zmieniona zostaje szerokość lub średnica koła, to wielkość Offset’u często także ulegnie korekcie.


Innym ważnym parametrem, na który trzeba zwracać baczność podczas zakupu obręczy stalowych, jest otwór centralny. Otwór ten bezwzględnie musi być dopasowany do kołnierza w piaście. Gwarantuje to odpowiednie przenoszenie obciążeń.


Felgi stalowe należy dopasowywać posługując się danymi swojego samochodu. Należyty dobór kół umożliwia komfortową i bezpieczną jazdę. Najlepszym wyjściem podczas zakupu kół jest polegać na wiedzy handlowców, którzy dopasowują je szczegółowo według wskazówek wytwórcy aut.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Sklep online z felgami aluminiowymi
http://felgido.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »