Firma » Praca

Doradca zawodowy - sposób na znalezienie lub zmianę pracy

Doradca zawodowy - sposób na znalezienie lub zmianę pracy
Zobacz więcej zdjęć »
Polska ma jeden z najniższych w Europie wskaźników aktywności zawodowej. Pracuje tylko 35 proc. Polaków w wieku 15-24 lat i 28 proc. osób mających 55-64 lata.

Jednym z powodów jest brak wiedzy i umiejętności potrzebnych do odnalezienia się na dynamicznym rynku pracy. Pomóc mogą doświadczeni doradcy zawodowi, którzy udzielają porad również przez Internet.

Profesjonalny doradca to specjalista – najczęściej psycholog, socjolog, pedagog – który pomaga zaplanować karierę zawodową, tak by w pełni odpowiadała ona cechom i potrzebom pracownika. Takich ekspertów jest w Polsce ok. 2,5 tys. Z ich pomocy skorzystać można m.in. w urzędach pracy, poradniach psychologiczno-pedagogicznych, a od niedawna także w Internecie.

- Z naszych darmowych internetowych porad korzystają m.in. osoby niepracujące lub takie, które powróciły z pracy za granicą, a teraz chcą odnaleźć się na polskim rynku pracy - mówi Katarzyna Przybylska z serwisu Edustacja.pl, który organizuje internetowe dyżury doradztwa zawodowego. – W konsultacjach biorą udział także pracownicy chcący zmienić profil swojej działalności zarówno z powodów zarobkowych, jak i takie, które chcą odnaleźć swoje pasje i zainteresowania zawodowe w nowym obszarze – dodaje.

Internetowe konsultacje przeznaczone są dla wszystkich chętnych, którzy chcą znaleźć, zmienić lub utrzymać pracę. Doradca zawodowy podpowie m.in. jak efektywnie szukać zatrudnienia, jak zdobyć dofinansowanie na własną działalność, jak się nauczyć asertywności względem szefa oraz jakich specjalistów potrzebują wielkie korporacje. A to tylko niektóre z problemów jakie można poruszyć podczas rozmowy.

Porady online to przede wszystkim wygodny sposób uzyskania profesjonalnej pomocy z każdego miejsca na świecie, bez konieczności wychodzenia z domu.  Dzięki temu, że rozmowa jest prowadzona na czacie - nikt poza doradcą i osobą, której porada jest udzielana nie widzi jej treści, przez co doradztwo ma charakter indywidualny, anonimowy i przebiega z zachowaniem wszelkich zasad prywatności.

Aby uzyskać darmową poradę trzeba wejść na  portal www.edustacja.pl, kliknąć na widoczną na stronie ikonkę informującą o tym, że doradca jest dostępny i rozpocząć rozmowę.

Najbliższe dyżury doradcy odbędą się 1 marca w godzinach 09.00 -13.00, 3 marca (17.00 – 21.00) oraz 8 marca (09.00 – 11.00).

Porad udziela Katarzyna Razik socjolog, doradca zawodowy, nauczyciel, wykładowca, trener we własnej firmie szkoleniowej „ITER” SZKOLENIA I COACHING. Autorka szkoleń z zakresu: psychologii sprzedaży, motywacji biznesowej, zarządzania personelem, umiejętności lidera, technik radzenia sobie ze stresem i wypaleniem zawodowym, technik efektywnego uczenia się i zapamiętywania oraz komunikacji interpersonalnej.

Edustacja.pl to internetowa baza kursów i szkoleń. Serwis zajmuje się promocją kształcenia wśród wszystkich grup wiekowych i zawodowych. Edustacja.pl łączy podmioty oferujące i poszukujące szkoleń tradycyjnych na terenie całej Polski oraz szkoleń internetowych. Umożliwia także tworzenie kursów przy użyciu nowoczesnych narzędzi e-learningowych.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

dotpr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »