Motoryzacja » Transport

Doradcy Komisji Europejskiej przeszkolą firmy transportowe w Poznaniu

30 maja br. w Poznaniu odbędzie się szkolenie dla branży transportowej, podczas którego uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z metodami rozliczania i ewidencji czasu pracy kierowców oraz zasadami rozliczania płac minimalnych w innych krajach.

30 maja br. w Poznaniu odbędzie się szkolenie dla branży transportowej, podczas którego uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z metodami rozliczania i ewidencji czasu pracy kierowców oraz zasadami rozliczania płac minimalnych w innych krajach. Spotkanie organizowane jest przez firmę INELO - członka międzynarodowej Konfederacji Organizacji Kontroli w Transporcie Drogowym CORTE. Eksperci spółki już od 15 lat świadczą usługi szkoleniowe dla inspekcji transportowych, policji i innych służb kontrolnych z kilkunastu krajów UE, są także doradcami Komisji Europejskiej.

Zgodnie z nowelizacją ustawy o minimalnym wynagrodzeniu, która weszła w życie z dniem 1 stycznia 2017 r., wynagrodzenie to wzrasta o 8,1% i wynosi obecnie 2000 zł brutto. Zmiana dotyczy również godzinowej płacy minimalnej, która została ustalona na poziomie 13 zł brutto. Jak wskazują eksperci, będący doradcami Komisji Europejskiej oraz międzynarodowych służb kontrolnych, w związku z obowiązującymi zmianami odnośnie płacy minimalnej w krajach UE, firmy transportowe stają w tym roku przed bardzo dużym wyzwaniem.

Właściwa interpretacja przepisów o delegowaniu na terenie Europy oraz stopień skomplikowania przepisów lokalnych wymaga dodatkowych nakładów przedsiębiorstwa na zaplecze informatyczne oraz wykwalifikowaną kadrę, która we właściwy sposób, bezbłędnie i terminowo rozliczy wynagrodzenie za pracę kierowców w poszczególnych krajach UE. Nieprzestrzeganie przepisów prawnych i brak wymaganych dokumentów podczas kontroli za granicą, wiąże się z ponoszeniem bardzo wysokich kar finansowych przez przedsiębiorców z branży transportowej. – przestrzega Mateusz Włoch, Ekspert ds. rozwoju i szkoleń marki INELOPrawidłowe rozliczanie płac minimalnych dla kierowców delegowanych za granicę, staje się coraz ważniejsze. Naszą odpowiedzią na wzmożoną aktywność służb kontrolnych są intensywne szkolenia dla branży transportowej, które obecnie prowadzimy w kilku regionach Polski. W ich trakcie  staramy się objaśniać  uczestnikom skomplikowane przepisy prawne dotyczące ich codziennej pracy – dodaje Mateusz Włoch.

Teoria i praktyka w jednym

 

W najbliższym czasie, doświadczona kadra ekspertów firmy INELO przeprowadzi szkolenie dla zainteresowanych osób z Poznania i okolic. Spotkanie odbędzie się 30 maja w Hotelu Poznańskim przy ul. Krańcowej 4 w Luboniu, koło Poznania. Uczestnicy w trakcie warsztatów zdobędą gruntowną wiedzę dotyczącą m.in. zmian w prawie oraz sposobów rozliczania płacy minimalnej za granicą, diet i ryczałtów za noclegi. Podczas szkolenia omówione zostaną zapisy niezbędne w dokumentacji wewnątrzzakładowej, co pozwoli uniknąć przedsiębiorcom problemów podczas kontroli. Celem szkolenia jest znalezienie oraz przekazanie najbezpieczniejszego i najlepszego rozwiązania umożliwiającego firmie samodzielnie rozliczać czas pracy kierowców zgodnie z wymaganiami krajów UE.

Liczymy, że pozyskana przez przewoźników wiedza na temat najważniejszych składników wynagrodzenia kierowcy da możliwość prawidłowego rozliczenia czasu pracy oraz optymalizacji kosztów związanych z wynagrodzeniem,  a co za tym idzie uniknięcia roszczeń pracowniczych – dodaje Mateusz Włoch.

Do udziału w szkoleniu eksperci INELO zapraszają osoby mające styczność z rozliczaniem i ewidencjonowaniem czasu pracy kierowców zawodowych. Informacje szczegółowe o warunkach uczestnictwa dostępne są na stronie: http://szkoleniadlatransportu.pl/szkolenia/szkolenie/poznan-szkolenie-otwarte-z-rozliczania-i-ewidencji-czasu-pracy-kierowcow-place-minimalne-w-innych-krajach/.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

afranas

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »