Dom » Architektura

Dornbracht Symetrics: nowy standard w projektowaniu łazienek

Dornbracht Symetrics:   nowy standard w projektowaniu łazienek
Zobacz więcej zdjęć »
Firma Dornbracht – znany na całym świecie producent wysokiej klasy baterii i akcesoriów łazienkowych oraz kuchennych – stworzył Symetrics – system otwierający zupełnie nowe możliwości przed architektami i projektantami łazienek.

Składa się na niego wiele niezależnych modułów, które mogą być dowolnie łączone na bazie siatki kwadratowych pól. Koncepcja Symetrics pozwala łączyć swobodę twórczą z precyzją wykonania, by uzyskać efekt w postaci wnętrza o wyrafinowanym, a zarazem funkcjonalnym charakterze.

Symetrics to system umożliwiający swobodne komponowanie niezależnych elementów na bazie czytelnej siatki, którą wyznaczają krzyżujące się pionowe i poziome linie. Składają się one na swoistą szachownicę wyznaczającą standardowe rozmiary każdego modułu, będące wielokrotnością kwadratu 60x60 mm. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy moduł Symetrics może być stosowany zarówno oddzielnie, jak i w dowolnej kombinacji z innymi elementami. Wszystkie bowiem – niezależnie od tego czy jest to umywalka, prysznic, czy bidet – pasują do pozostałych.

Modułowa koncepcja Symetrics otwiera zupełnie nowe możliwości w dziedzinie projektowania łazienek. Klarowny podział wnętrza na regularne kwadratowe pola, stwarza bogate możliwości kształtowania przestrzeni dostosowanej do indywidualnych potrzeb. „Wystarczy zmienić układ modułów Symetrics, aby zupełnie przekształcić wygląd łazienki” – wyjaśnia Andreas Dornbracht, dyrektor zarządzający firmy. Dzięki wyraźnemu oddzieleniu elementów sterujących, takich jak zawory czy termostaty od głowic i wylewek będących źródłem wody, swoboda operowania poszczególnymi elementami jest właściwie nieograniczona. Daje to możliwość uwzględniania życzeń klienta przy jednoczesnym zachowaniu wygody i funkcjonalności proponowanych rozwiązań.

Wizualna harmonia Symetrics z właściwym sobie regularnym układem odniesienia i rytmem przestrzeni pozwala wytworzyć w łazience atmosferę kojącego ładu, charakteryzującego się subtelną elegancją otwartą na inwencję twórczą projektanta. W łazience Symetrics zaaranżowanej przez Dornbracht, fotel Paimio projektu Alvara Alto może znakomicie współistnieć z ręcznie tkanym, zabytkowym dywanem tybetańskim, przełamując surowy chłód metalowej powierzchni i podkreślając niecodzienną dekorację ściany wykonanej z żywego mchu, trawy i powoju. 

Geometryczna kompozycja modułów to nie jedyna cecha świadcząca o wyjątkowości serii Symetrics, którą charakteryzują również zaawansowane technicznie rozwiązania w zakresie regulowania strumienia wody. Nowy typ zestawu natryskowego pozwala na sterowanie rączką prysznicową poprzez zawór zintegrowany w ściennym kolanku odprowadzającym. Ponadto firma Dornbracht wprowadziła nowy typ regulatora xGate. Moduł ten wyposażony został w dwa odrębne elementy sterowania – jeden umożliwia regulowanie temperatury, drugi natomiast pozwala kontrolować natężenie strumienia wody. XGate posiada wszystkie zalety jednodźwigniowej baterii mieszalnikowej jednocześnie oferując większy komfort użytkowania. Seria Symetrics proponuje również szereg baterii wannowych, zarówno wolnostojących jak i do montażu ściennego. Uzupełnieniem poszczególnych modułów Symetrics jest seria akcesoriów. 

Dyskretne i delikatne wzornictwo Symetrics - oparte na kwadratach z lekko zaokrąglonymi krawędziami oraz walcach - doskonale harmonizuje z wieloma modelami produktów marki Dornbracht – m.in. systemem Balance Modules - i różnorodnymi akcesoriami, dając niewyczerpane bogactwo możliwości projektowania oraz dekoracji wnętrza. Firma Dornbracht oferuje również specjalne rozwiązanie ułatwiające instalację części niewidocznych, tak by ukryte elementy armatury były montowane zgodnie z siatką Symetrics. Ułatwia to nie tylko późniejszą instalację regulatorów i wylewek, ale także gwarantuje ich prawidłową orientację w stosunku do siatki linii odniesienia.

Koncepcja i projekt: Sieger Design
Architektura: Mike Meiré

Produkt Symetrics jest dostępny na międzynarodowym rynku od października 2007 roku.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »