Dom » Wnętrza

Drewno, które grzeje

Drewno, które grzeje
Zobacz więcej zdjęć »
Kto by pomyślał, że srogi kanadyjski klimat będzie inspiracją do stworzenia nowoczesnej technologii podłóg. Teraz pod drewnianą deską można położyć ogrzewanie i w końcu zapomnieć o mikro szczelinach oraz dokuczliwych deformacjach.

Podgrzewana płytka ceramiczna to standard. Jednak co robić, gdy chcemy zainstalować ogrzewanie pod drewnianą podłogą?

Dotychczas żadna z polskich firm nie udzielała gwarancji, że deski nie rozejdą się po pierwszym sezonie grzewczym. Tej zimy w salonach Dekorian i PARA znajdziemy idealne rozwiązanie - podłogi TORLYS.

Podłoga jak skała

Lite drewno jest materiałem bardzo niestabilnym. Swoją objętość zmienia pod wpływem temperatury oraz wilgotności. Kurczy się i pęcznieje, co po pewnym czasie prowadzi do rozszczelnienia się podłogi lub jej „podniesienia". Warto wiedzieć, że za stabilność podłogi odpowiedzialna jest nie część, po której chodzimy, ale to, co znajduje się pod nią, czyli tzw. rdzeń. Rdzeń TORLYS został wykonany z włókien drewnianych sprasowanych z grubości 50 cm do 1 cm. Tak przetworzone drewno jest odporne na wysoką temperaturę oraz posiada wyjątkową twardość i trwałość.

A konserwacja?

Na pewno możemy zapomnieć o cyklinowaniu, które wiąże się z ogromem kurzu, niepotrzebnym zamieszaniem i szlifowaniem. Wystarczy, że na powierzchnię podłogi nałożymy specjalne preparaty chemiczne. Poczekamy 2 godziny i podłoga lśni jak nowa. Co ważne... O takiej konserwacji możemy zacząć myśleć dopiero po kilkunastu latach eksploatacji podłogi. A na co dzień wystarczy nam odpowiedni środek czyszczący i mop.

Chciałoby się powiedzieć, że podłogowy komfort mamy w zasięgu stopy. Bo nic nie sprawia większej przyjemności niż chodzenie po podłodze bez papci, skarpet i zmartwień o kolejne rysy.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Juicy Marketing

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »