Dom » Budownictwo

Drożność orynnowania to podstawa

Drożność orynnowania to podstawa
Zobacz więcej zdjęć »
Nadchodzące jesienne szarugi stanowią dla systemu odwodnienia dachu poważny egzamin jakości.

Warunki pogodowe panujące jesienią mogą generować wiele problemów związanych z nieprawidłowym funkcjonowaniem systemu orynnowania. Pierwszy z nich pojawia się tuż pod okapem, wewnątrz rynien. W miejscu tym gromadzą się opadające liście, drobne gałęzie oraz brud, zmywany z dachu przez deszcz.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Powstawanie tak zwanych czopów, które tworzą szczątki roślinności i błoto powoduje spiętrzanie i przelewanie się wody, która następnie ścieka po ścianach zewnętrznych budynku. W wyniku kontaktu z zabrudzoną deszczówką, fasada wymaga renowacji, zaś system odwadniania dokładnego czyszczenia. Dodatkowo w sezonie zimowym zalegająca w rurach spustowych wilgoć może doprowadzić do powstawania mikropęknięć i nieszczelności.

Producenci systemów rynnowych oferują kompletne systemy odwodnienia dachu. Jednym z nich jest firma Rheinzink®, która proponuje system wykonany z blachy cynkowo-tytanowej (potocznie zwanej tytan-cynk). Uzupełniony o akcesoria dodatkowe - Ochronę przed liśćmi (profil z blachy perforowanej) oraz innowacyjne rozwiązania Rewizji rury spustowej, zapewnia efektywność odprowadzania wody deszczowej, nawet w trudnych warunkach.

Inteligentne rozwiązania w ramach systemu rynnowego Rheinzink® zapewniają podwójne zabezpieczenie odwodnienia dachu. Ochrona przed liśćmi z blachy perforowanej, umieszczona wewnątrz koryta rynny gwarantuje niezakłócony odpływ wody deszczowej do rury spustowej. W zależności od rozmiaru rynny można dobrać profil o szerokości 100-175 mm. Prosty montaż umożliwia umieszczenie go na już istniejącym systemie rynnowym, bez zdejmowania dachówek i stosowania dodatkowych uchwytów. Wychwycone przez system opadające liście ulegają wysychaniu leżąc na siatce, a następnie są zwiewane przez wiatr. Drobne gałązki i inne, cięższe zanieczyszczenia nie wpadają do rynny, dzięki czemu mogą być w prosty sposób usunięte z siatki.

Mniejsze zabrudzenia, które przedostaną się przez otwory siatki mogą zostać sprawnie usunięte z rury spustowej, dzięki niekłopotliwej w obsłudze rewizji. Mechanizm przesuwania i długa mufa, zastosowane w tym systemie rynnowym umożliwiają czyszczenie pionów kanalizacji deszczowej bez demontażu najniższej rury spustowej. Rewizję rury spustowej przesuwa się w górę, rozłączając jedynie dolną obejmę. Czyszczenie, czy inne prace wymagające otwarcia rewizji, mogą być wykonywane niskim nakładem pracy i bez ryzyka powstania uszkodzeń.

Innym rozwiązaniem jest zastosowanie klasycznej Rewizji rury spustowej z klapką. Specjalne otwory do czyszczenia na rurze spustowej już nie są konieczne. Nie ma w związku z tym pbolemu ze skorodowanymi śrubami i uszkodzonymi uszczelkami klap rewizyjnych.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

RHEINZINK

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »