Dom » Budownictwo

Gotowa obróbka komina z blachy tytan-cynk

Gotowa obróbka komina z blachy tytan-cynk
Zobacz więcej zdjęć »
Fachowe wykonanie obróbki komina to trudna i czasochłonna robota blacharska. Aby wykonać to ważne połączenie między kominem, a pokryciem dachówkowym w sposób szczelny konieczna jest obróbka komina, która, z reguły, jest wykonywana dopiero na placu budowy.

Dzięki gotowej obróbce komina RHEINZINK® jest teraz do dyspozycji rozwiązanie prefabrykowane. Umożliwia ono szybki i prosty montaż obróbki komina bez dużego nakładu pracy na lutowanie czy klejenie.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Dzięki gotowej obróbce komina RHEINZINK® można realizować niezawodne i długowieczne rozwiązania dla wszelkich pokryć dachówkowych (np. esówką) i łupkowych w klasycznym zakresie spadków dachu od 15° do 55° - bez kompromisów z estetyką.

System składa się z elementów narożnikowych, blachy czołowej, tylnej i bocznych. Prefabrykowane elementy narożnikowe montuje się dopasowując je do przebicia dachowego i układa powyżej łacenia. Części boczne łączą narożniki na dole i na górze obróbki na zakład - zawsze ok. 100 mm. Blacha czołowa i tylna są wykonane jako zaokrąglone i mocowane na lut lub taśmę butylową z wyprofilowanym kołnierzem elementów narożnikowych. Dolne dołączenie, przy najróżniejszych rodzajach pokryć dachówkowych (np. esówką) lub łupkowych, zapewnia karbowany, doskonale elastyczny miękki cynk RHEINZINK®. Także przy większych przebiciach przez dach, świetnie ze sobą spasowane kształtki gwarantują, że spływająca woda deszczowa ominie komin z boku.

Dane techniczne

Zastosowanie

Wielkość komina* (szerokość / głębokość)

do płaskiej połaci

do 0,55 m / do 0,55 m

do kalenicy

do 0,55 m / do 0,55 m

* Części boczne, blachy czołowe i kozubkowe w długościach  > 0,55 m - na żądanie.

Materiał:

RHEINZINK® gołowalcowany (grubość materiału 0,7 mm).

Wszystkie cztery elementy narożnikowe są wstępnie prefabrykowane. Dwa z nich od strony okapu są wykonane z użyciem miękkiego cynku do obróbek RHEINZINK® (0,6 mm).

 Kryterium jakości

Gotowa obróbka komina jest wykonana z wysokiej jakości blachy RHEINZINK®. Odpowiada ona najwyższym ekologicznym kryteriom i po wszechstronnej ocenie łącznego cyklu produkcyjnego - pozyskiwanie surowca, układanie, użytkowanie i recykling - otrzymała certyfikat niezależnej Grupy AUB, jako produkt budowlany nieszkodliwy dla środowiska. Zgodnie z certyfikacją wg DIN EN ISO 9001:2000 oraz z nadanym przez TÜV Nadrenii/ Berlina/ Brandenburgii znakiem QUALITY ZINC (Prüf-Nr. 424-030012) wszelkie produkty RHEINZINK® spełniają najwyższe kryteria jakościowe i podlegają dobrowolnemu badaniu wg katalogu kryteriów QUALITY ZINC.

Zalety

  • Do wszelkich pokryć dachówkowych (np. esówką) i łupkowych
  • Wysoki stopień prefabrykacji.
  • Zestaw dla wszelkich popularnych wielkości komina.
  • Nadzwyczajna dokładność spasowania.
  • Prosty i ekonomiczny montaż.
  • Przedziały zastosowania od 15° do 55° spadku dachu.
  • Wysoki poziom estetyki.
  • Ekonomiczna długowieczność.
  • Produkt budowlany przyjazny dla środowiska.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

RHEINZINK

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »