Rozrywka i wypoczynek » Sport

Druga strona polskiej piłki: Janusz Wójcik w Bonarce

Jego historia to zapis bolesnego upadku: od srebra z olimpiady w Barcelonie do handlowania meczami w Polsce. Dziś, z korupcyjnymi wyrokami na swoim koncie, czyści swój wizerunek, udowadniając, że jego wyczyny wcale nie należały do najgorszych. Opowieści Wójcika będzie można posłuchać 19 listopada.

Były trener, poseł i działacz PZPN między uczestnictwem w rozprawach sądowych dotyczących afery korupcyjnej znalazł czas na napisanie autobiografii pod wymownym tytułem: „Wójt. Jedziemy z frajerami. Całe moje życie”. Na jej stronach w dość kontrowersyjny sposób stara się przedstawić swój udział w ustawianiu wyników w piłkarskich meczach na różnych szczeblach rozgrywek. Przyjęta przez Wójcika linia obrony polega na pomniejszaniu swej roli przy jednoczesnym udowadnianiu, że takich występków dopuszczało się wielu sędziów, piłkarzy, trenerów oraz działaczy. By uwiarygodnić swe argumenty, „Wójt” zdradza zakulisowe sekrety handlowania meczami, zapraszając czytelnika, by wraz z nim usiadł przy zielonym stoliku i poznał głównych antybohaterów korupcyjnej afery.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Życiorys Wójcika jest o tyle ciekawy, że kiedyś ceniony szkoleniowiec, posiadający sukcesy na koncie (srebrny medal na olimpiadzie w Barcelonie, wicemistrzostwo Polski z Legią Warszawa), swą karierę kończył okryty w niesławie. Nieudane epizody trenerskie w takich klubach jak Świt Nowy Dwór Mazowiecki, Znicz Pruszków czy ledwie trzy mecze w Widzewie Łódź, nisko oceniana kariera poselska w barwach Samoobrony RP (z której to Wójcik został zresztą wyrzucony) oraz zakończone wyrokami, karami grzywny i dyskwalifikacjami sportowymi postępowania karne i dyscyplinarne sprawiają, że ocena dorobku Wójcika nie jest łatwa.

Jak z trudnymi pytaniami dotyczącymi powodów jego zachowania poradzi sobie były sportowiec? Jakich rewelacji można szukać w jego książce, która według zapowiedzi samego autora ma „wstrząsnąć polską piłką nożną”? Niewątpliwie, warto się o tym przekonać osobiście i wybrać na spotkanie organizowanie w salonie Empik w Bonarce. Odbędzie się ono 19 listopada o godzinie 18.00. W drugiej połowie miesiąca w Bonarce odbędzie się jeszcze kilka interesujących wydarzeń, przygotowanych we współpracy z salonem Empik. 20 listopada spotkać będzie można się z popularnym raperem Miuoshem, dwa dni później Bonarkę odwiedzi Eldo, 28 listopada gościć będzie tam skład Pokahontaz, a ostatniego dnia listopada – zespół Afromental.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

bezstronny22

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »