Firma » Biznes

Drużyna studencka KMK najlepsza w III Ogólnopolskim Moot Court z Arbitrażu Handlowego

W III Ogólnopolskim Moot Court z Arbitrażu Handlowego zorganizowanego przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Warszawa we współpracy z Sądem Arbitrażowym przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie wygrała drużyna „KMK” w składzie: Gabriela Mikuła, Mateusz Krawczyk i Piotr Król.W finale III edycji Ogólnopolskiego Moot Court z Arbitrażu Handlowego w Warszawie w dniach 19-21 kwietnia br. zmierzyło się  8 zespołów. Do ścisłego finału awansowały trzy najlepsze zespoły studenckie. 

Rundy finałowe Konkursu w dniu 21 kwietnia 2017 roku ostatecznie wygrał zespół z KMK w składzie: Gabriela Mikuła, Mateusz Krawczyk i  Piotr Król.  Na drugim miejscu uplasowała się druyna „Prawomocni” w składzie: Katarzyna Chruślińska, Mateusz Fraszka, Piotr Jakubowski, Andrzej Granat, a trzecią pozycję zajęła drużyna „ArbitrUJemy” w składzie: Klaudia Radwańska, Kacper Górniak, Kacper Białek, Katarzyna Zarycka. Finałowa runda była otwarta dla widzów. Była to znakomita okazja dla wszystkich adeptów prawa a także zainteresowanych osób, którzy mogli zobaczyć jak przebiegają tego typu rozprawy, które są zwykle toczone za zamkniętymi drzwiami.

III Ogólnopolski Moot Court z  Arbitrażu Handlowego jako pierwszy tego typu konkurs organizowany w  całości w  języku polskim  ma na celu stworzenie studentom kierunków prawniczych wyjątkowej okazji do sprawdzenia się w roli pełnomocnika oraz zdobycia rzetelnego doświadczenia przy wykorzystaniu umiejętności nabytych w toku studiów. Konkurs polega bowiem na symulacji procesu w postępowaniu arbitrażowym, w oparciu o nowy Regulamin Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie. 

Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszym zadaniem zespołów było przygotowanie pism procesowych - pozwu i odpowiedzi na pozew, w oparciu o kazus stworzony specjalnie na potrzeby tej edycji konkursu. Osiem drużyn, które sporządziły najlepsze pisma procesowe zostało zaproszonych do etapu ustnego, gdzie w dniach 19-21 kwietnia 2017 r. w SA KIG, zostało pod względem merytorycznym, jak i oratorskim ocenionych przez Zespół Orzekający, złożony z profesjonalnych arbitrów.

Sąd Arbitrażowy przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie powołany został 1 stycznia 1950 roku i funkcjonował pod nazwą Kolegium Arbitrów przy Polskiej Izbie Handlu Zagranicznego, jako niezależna jednostka powołana do rozstrzygania sporów wynikających z międzynarodowych stosunków handlowych. Od 1990 roku Sąd Arbitrażowy kontynuuje swoją działalność w ramach Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie. SA KIG jest członkiem i jednym z założycieli Międzynarodowej Federacji Instytucji Arbitrażu Handlowego, członkiem Międzynarodowej Rady do Spraw Arbitrażu Handlowego, członkiem Europejskiej Grupy Arbitrażowej, Międzynarodowej Izby Handlowej (ICC) w Paryżu oraz Komitetu Specjalnego przy Europejskiej Komisji Gospodarczej w Genewie. W lutym 2013 roku tygodnik Wprost docenił promocję idei arbitrażu - prostszego i szybszego sposobu rozwiązywania sporów - realizowaną przez SA KIG w środowiskach akademickich i gospodarczych i wyróżnił nagrodą Kod Sukcesu 2012. 


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

iwonamichalowska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »