Rozrywka » Turystyka
Dziedzictwo kulturowe gminy Łasin
Jedną z gmin należącą do regionu jest Łasin, a w nim szereg obiektów zabytkowych, takich jak parafialne kościoły (na przykład pod wezwaniem Świętej Katarzyny), ratusz z 1900 roku, w którym obecnie mieści się Urząd Gminy, spichlerz z przełomu XIX i XX wieku czy wieża ciśnień z 1893 roku sprawiają, że cała oferta regionu Wieczno jest jeszcze bardziej atrakcyjna dla miłośników historii. Zespoły pałacowe, dworskie i parkowe stwarzają kolejne atuty tego urokliwego miejsca. Liczne obiekty zabytkowe znajdujące się na terenie gminy i w bliskiej jej okolicy sprawiają, że walory turystyczne są tu jeszcze mocniejsze. O nich wszystkich przeczytać można na wspomnianym portalu.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
W Łasinie także, w roku 1976 postało muzeum sprzętu pożarniczego. Wszyscy, którzy spędzają wczasy nad jeziorem Wieczno mogą odwiedzić to miejsce i zapoznać się z historią tej dziedziny społecznej. To miejsce, które powstało dzięki Zarządowi Miejsko-Gminnego Ochotniczej Straży Pożarnej posiada zbiory przede wszystkim jeśli chodzi o sprzęt używany do akcji pożarniczych na przełomie XIX i XX wieku.
Dziedzictwo kulturowe Łasina to również jego symbole. Pierwsze wzmianki jakoby Łasin zyskał prawa miejskie podają rok 1298, w którym to krzyżacki mistrz Meynhard z Kwenfurtu nadał mu pierwszy przywilej. Wtedy też zaczęło rządzić prawo magdeburskie. Od tamtej pory herb miasta Łasin wielokrotnie pojawiał się na pieczęciach urzędowych, jednak z okazji 700-lecia nadania mu praw miejskich zyskał nowe oblicze. Jakie? O tym przeczytać można na www.wieczno.pl.
Nadesłał:
wieczno
|
Komentarze (0)