Gospodarka » Żywność
Dzień Chilijskiego Wina
Zobacz więcej zdjęć » |
Produkcja chilijskiego wina liczy 500 lat. Pierwsze plantacje sadzili hiszpańscy kolonizatorzy w XVI wieku, następnie do kraju przybyli Francuzi z nowymi gatunkami winogron. Gwałtowny wzrost eksportu chilijskiego wina w latach 80-tych XX wieku sprawił, że stało się ono niezwykle popularne na całym świecie. Dzisiaj Chile jest jednym z wiodących producentów (9 miejsce) i eksporterów (4 miejsce) tego trunku.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
W tym roku oficjalnie ustanowiono 4 września Dniem Chilijskiego Wina - Dia Nacional de Vino Chileno. Z tej okazji w Polsce za pomocą Twittera i Snapchata (@DrinkChile) będzie można oglądać piękne doliny winiarskie i krajobrazy Chile. Dzięki aplikacji Periscope, każdy zainteresowany nie tylko zwiedzi chilijskie winnice, ale i na żywo zada pytania producentom win. Aplikacja do pobrania tutaj: www.periscope.tv – śledź link: @WinesofChile
Jeśli ktoś właśnie przebywa w Chile, warto wybrać się na bezpłatne degustacje do jednej ze słynnych winnic – akcja będzie trwała przez kilka dni na terenie dolin winiarskich. Mapa wraz z kalendarzem dostępna jest tutaj: http://www.docdroid.net/Y5l7tb2/infografia-ddv-final.pdf.html
Chillijskie wina uprawiane są w trzech regionach geograficznych: na wybrzeżu, na terenach nizinnych i górskich. Poszczególne doliny winiarskie różnią się klimatem i warunkami geologicznymi, dlatego też powstające w nich wina charakteryzują się szczególnymi właściwościami.
Warto zwrócić uwagę na to, że unikalne terroir sprawiają, że producenci win chilijskich nieustannie poszukują nowych lokalizacji dla winnic, co wymaga ciągłego ulepszania procesów wytwórczych. Produkcja chilijskiego wina charakteryzuje się jedną z najnowocześniejszych technologii winiarskich na świecie. Dzisiejszy Dzień Chilijskiego Wina jest wspaniałym pretekstem, aby zapoznać się z tajnikami wyjątkowego procesu wytwarzania napoju bogów, zwłaszcza w tak ciekawym klimacie i terenie, jaki występuje w Chile.
Nadesłał:
justynaj
|
Komentarze (0)