Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

Dzień mózgu - odchudzanie siedzi w głowie?

Dzień mózgu - odchudzanie siedzi w głowie?
Zobacz więcej zdjęć »
18 marca obchodzimy Europejski Dzień Mózgu. Mózg to najbardziej złożony narząd człowieka, i najbardziej zapracowany. Steruje wszystkimi układami i procesami.
Jak menadżer zarządza, motywuje, planuje i kontroluje prawidłowe funkcjonowanie pozostałych narządów. Czy możemy go zaangażować w odchudzanie?

Zasada jego działania polega na przekazywaniu sygnałów elektrycznych. To tak jakby mózg wysyłał miliony smsów do Twoich układów z informacją: chcę jeść, chcę spać, chcę się kochać.

Z przeprowadzonych w 2011 roku badań zaprezentowanych na spotkaniu Towarzystwa Badań nad Zwyczajami Żywieniowymi Society for the Study of Ingestive Behavior (SSIB) wynika, że jedzenie to nie tylko konieczność , by utrzymać się przy życiu i właściwie funkcjonować. Udowodniono, że ludzie mogą w dużej mierze uzależnić się od smakołyków i popadać w stany kompulsywnego objadania się, przypominające uzależnienie od narkotyków, czy alkoholu. Taki stan można klinicznie scharakteryzować zespołem cech psychicznych i fizycznych. Pacjenci u których zdiagnozowano taką kondycję, wykazywali się depresją, problemami ze skupieniem uwagi lub nadaktywnością. Również bardziej kompulsywnym usposobieniem i większymi skłonności do „zajadania” niepokoju. Potwierdza to wcześniejsze wyniki badań za zwierzętach dowodzące, że tłuszcz i cukier uzależniają. Banalne stwierdzenie, że odchudzanie zaczyna się w głowie, znalazło tym samym odzwierciedlenie w konkretnych danych naukowych.

Jedzenie może stać się prawdziwym nałogiem o solidnych podstawach biochemicznych, a odchudzanie jest skomplikowanym procesem neurologicznym, tak samo zresztą jak wybieranie zdrowych produktów spożywczych czy wyrobienie zdrowych nawyków. W trakcie dokonywania wyboru mózg nie tylko analizuje walory smakowe, prozdrowotność, rozmiar, ale musi je także uszeregować według najważniejszej dla niego wartości i jeszcze robić to jednocześnie. To ciężka praca, a przecież mózg nie tylko jedzenie ma na głowie! Pora go trochę odciążyć wybierając świadomie racjonalne odżywianie, włączając aktywność fizyczną i zdrowe suplementy diety wspomagające proces odchudzania.

Do dnia, w którym założysz bikini minie jeszcze kilkanaście tygodni, ale już teraz warto zrobić sobie rachunek sumienia i obejrzeć się krytycznie w lustrze. Jeśli Twoje odbicie za bardzo się zaokrągliło, a dżinsy nie leżą idealnie, oznacza to, że nadeszła pora na wypróbowanie Elavii. Elavia to kompleksowy 25-dniowy program wspomagający odchudzanie i w 100 % naturalny suplement diety, który pomoże Ci szybciej i skuteczniej zrzucić zbędne kilogramy. Jeśli będziesz z nią współpracować: zastosujesz niskokaloryczną dietę i zwiększysz aktywność fizyczną, po 25 dniach odczujesz dużą różnicę. Dzięki zastosowaniu aż 14 aktywnych składników pomożesz organizmowi oczyścić ciało z toksyn i wyszczuplisz sylwetkę.

Preparat dostępny jest w aptekach na terenie całego kraju także w Internecie

Elavia Intensive – 49 złotych; Elavia kapsułki Anti Yo-Yo – 45,90 złotych

Pamiętaj, że najważniejszym czynnikiem składającym się na sukces jest… cierpliwość. Nie tylko w odchudzaniu!

Źródło: http://dolinabiotechnologiczna.pl/biotechnologia-medyczna-2/dieta-pod-mikroskopem-%E2%80%94-odchudzanie-zaczyna-sie-w-glowie/

Więcej informacji: www.elavia.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Primoloko/Black&WhitePR
http://blackandwhitepr.com.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »