Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka
Dzień otwarty Ośrodka Szkolenia Zawodowego RAFAKO S.A.
Zobacz więcej zdjęć » |
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Przeczytaj również
Nauka w Ośrodku Szkolenia Zawodowego RAFAKO trwa trzy lata. Przyszli ślusarze pod okiem doświadczonych specjalistów uczą się zawodu. Dodatkowo zdobywają uprawnienia spawacza. Osoby, które decydują się na naukę w OSZ dostają również gwarancję zatrudnienia po zakończeniu edukacji.
Zajęcia teoretyczne (podstawa programowa) odbywają się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik” w Raciborzu. Praktykę uczniowie poznają bezpośrednio na warsztatach raciborskiej Spółki. Do swojej dyspozycji mają nowoczesne sprzęty oraz fachową wiedzę mistrzów zawodu. - Utrzymujemy wysoki poziom kształcenia. Z roku na rok staramy się wprowadzić dodatkowe ulepszenia. Od tego roku szkolnego wdrożyliśmy obowiązkowe lekcje czytania rysunku technicznego na rysunkach produkcyjnych. Dotąd nasi uczniowie potrafili tylko tworzyć takie rysunki, a czytania uczyli się dopiero podczas pracy na warsztacie. Teraz chcemy, aby byli kompletnie przygotowani. Wraz z nowym rokiem szkolnym, chcemy jeszcze bardziej zadbać o dyscyplinę przy stanowiskach wydziałowych. Wprowadzane zmiany są po to, aby nasi uczniowie, po zakończeniu edukacji byli wartościowymi pracownikami, szytymi na miarę RAFAKO - podkreślał Jan Zdziebczok, kierownik Ośrodka Szkolenia Zawodowego RAFAKO S.A.
- Wybrałem tę szkołę, ponieważ ślusarz-spawacz to jeden z najbardziej poszukiwanych zawodów na obecnym rynku pracy. Posiadając takie umiejętności nie będę miał problemu ze znalezieniem zatrudnienia na przyzwoitych warunkach i z ciekawym wynagrodzeniem. W RAFAKO nauka przebiega na naprawdę wysokim poziomie. Mamy możliwość pracować na bardzo dobrych sprzętach i uczyć się fachu od świetnych specjalistów, dlatego warto tu się uczyć - przekonywał Mateusz Stankiewicz, uczeń III klasy OSZ RAFAKO S.A. Podobnego zdania jest także Mateusz Moskwa, uczeń Technikum w CKZiU nr 2, który odbywa tu 5-tygodniową praktykę. - Obecnie uczę się w III klasie technikum, o profilu technik-mechanik, ale zdecydowałem się na praktyki w RAFAKO, ze względu na możliwość zrobienia kursu spawacza. Wybrałem metodę TIG, ponieważ kurs jest najdroższy i najtrudniejszy w opanowaniu, ale posiadając takie umiejętności, w przyszłości nie powinienem mieć problemu ze znalezieniem pracy - podkreślał Mateusz Moskwa.
Jak wygląda nauka w OSZ RAFAKO? Przekonali się tegoroczni absolwenci gimnazjów, którzy w sobotę przybyli na dzień otwarty. - Ośrodek Szkolenia Zawodowego zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Daje wiele możliwości młodym ludziom. Na pewno będę składał tu dokumenty i mam nadzieję, że się dostanę - powiedział Marcin Szczuka, gimnazjalista, który uczestniczył w dniu otwartym.
Za rozpoczęciem nauki w OSZ przemawia z pewnością fakt, iż trzyletni okres edukacji połączony jest z umową o pracę, a uczeń staje się pracownikiem młodocianym. Co miesiąc otrzymuje również wynagrodzenie z tytułu wykonywania praktycznej nauki zawodu. Firma oferuje także świadczenia socjalne oraz BHP. Co najważniejsze, RAFAKO S.A. daje możliwość stałego zatrudnienia po zakończeniu szkoły oraz dalszego kształcenia i poszerzania swoich umiejętności. Podczas nauki zawodu ślusarza, uczniowie mogą zdobyć uprawnienia spawalnicze potwierdzone certyfikatem zgodnym z wymogami Unii Europejskiej, a to z kolei otwiera im ciekawe perspektywy zawodowe.
Nabór potrwa do 21 czerwca br. Dokumenty należy składać w sekretariacie CKZiU nr 2 „Mechanik” w Raciborzu, przy ul. Zamkowej 1.
***
AUTOR TEKSTU I ZDJĘĆ: JUSTYNA KORZENIAK, ADVENTURE MEDIA
***
RAFAKO S.A. z Grupy PBG jest największym europejskim producentem kotłów dla energetyki zawodowej i przemysłowej, urządzeń ochrony środowiska oraz dostawcą kompletnych bloków energetycznych „pod klucz”.
***
KONTAKT:
www.rafako.com.pl
Aleksandra Dik
aleksandradik@adventure.media.pl
tel: 604 231 738
Adventure Media s.c. Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl
tel. 32 724 28 84
fax 32 417 01 70
Nadesłał:
Adventure Media
|
Komentarze (0)