Kultura, sztuka » Kultura

e-booki z wydawnictwa Artevision

e-booki z wydawnictwa Artevision
Zobacz więcej zdjęć »
„Innowierca” i „Teranga – witaj w domu!” Aniry Wojan dostępne w Księgarni eClicto.

Księgarnia eClicto otrzymała z wydawnictwa Artevision dwa nowe e-booki, które można już pobrać w formacie epub. Są to „Innowierca” i „Teranga – witaj w domu!”.  Autorką obu książek jest Anira Wojan.

„Innowierca” stawia pytania cywilizacyjne, mając w tle wypadki 11 września i zetknięcie kultur Północy i Południa.

Kanadyjka Joan Chalat odbywa w Warszawie kilkumiesięczny staż nauczycielki angielskiego. Niespodziewanie spotyka znajomego z lat wczesnej młodości, Stefana Rozmusa. Nie podejrzewa, że Rozmus posłuży się nią w międzynarodowej grze wywiadów i uczyni z niej pionek „pierwszy do bicia”. Sprawa, w którą zostaje wplątana Joan otrzymuje kryptonim „Innowierca”.  To słowo jest także kluczem, który otwiera w życiu Joan nowe drogi. Droga ucieczki przed Aleksandrem Siergiejewiczem Duninem prowadzi przez Warszawę, Frankfurt i Paryż. Droga poznania samej siebie przez wewnętrzny labirynt… Obok wartkiej akcji i wyrazistych postaci znanych polskim czytelnikom, jak choćby parodiowany tu inspektor Maj czy przystojny porucznik Konrad Chlebowski, który nieuchronnie zdobywa serce Joan.

„Teranga-witaj w domu!” to książka inspirowana historią ostatniej afrykańskiej wyprawy podróżniczki Kingi Choszcz, która oddała życie, by ratować malajską dziewczynkę. Dla tych czytelników, którzy w wartkiej akcji i malowniczych pejzażach szukają moralnego przesłania i wiary w nieprzemijające wartości.

Po zakończeniu technikum morskiego Dunka wyrusza w swój pierwszy rejs jako barmanka na luksusowym promie. Szybko dociera do Wybrzeży Afryki, gdzie jest świadkiem tragedii czarnych emigrantów, a dzięki znajomości ze Standishem, międzynarodowym obrońcą praw człowieka, zamienia komfortowy pokład turystycznego statku na twardy ląd Afryki. Jej celem jest wyciągnięcie z marokańskiego więzienia Serafiny, jednej z ofiar morskiej katastrofy, szybko jednak okazuje się, że prawdziwym przeznaczeniem Dunki jest ekstremalna podróż wzdłuż całego kontynentu. Będąc świadkiem i ofiarą ludzkiego szaleństwa, docierając aż po ogarnięty wojną Darfur, Dunka doznaje przyjaźni i miłości, które „na dobre” zmieniają jej życie…

(na podstawie materiałów Artevision)Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

puella

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »