Firma » Biznes

E-learning w firmie – jak to działa?

Firmy coraz częściej zaczynają wykorzystywać e-learning do szkolenia pracowników. Jakie są korzyści ze stosowania tej metody i co decyduje o jej popularności?

Szkolenia pracowników, zwłaszcza tych na stanowiskach menedżerskich, to już standard w większości firm. Oprócz korzyści, jakie niosą ze sobą szkolenia z firmowych procedur czy z umiejętności miękkich, wiąże się to z wieloma wyzwaniami. Zarówno przełożeni, jak i sami pracownicy, często skarżą się na zbyt długi czas trwania szkoleń, trudności organizacyjne związane np. z dojazdem na miejsce i noclegiem czy konieczność opuszczenia dnia pracy. Właśnie z tych powodów firmy coraz chętniej korzystają ze szkoleń e-learningowych. Jak wyglądają takie szkolenia i jakie przynoszą korzyści?

Szkolenie zza biurka

Kursy e-learningowe są najczęściej dostępne w dwóch formach: jako szkolenia gotowe lub tworzone na życzenie klienta, z wykorzystaniem dostarczonego przez niego materiału. Po stworzeniu kurs jest udostępniany na platformie e-learningowej określonej grupie pracowników. W jaki sposób można korzystać z dostępnego kursu? W większości przypadków wystarczy komputer (lub coraz częściej urządzenie mobilne) z dostępem do internetu. Szkolenia e-learningowe nie wymagają instalacji na dysku. Oznacza to, że z kursu e-learningowego można korzystać w dowolnym miejscu i czasie. W wielu przypadkach kurs można przerwać i rozpocząć po pewnym czasie w tym samym miejscu – pozwala to dzielić samodzielnie wiedzę na łatwo przyswajalne porcje.

Korzyści z e-learningu

Jedną z kluczowych korzyści, jakie płyną z e-learningu, są wspomniane już koszty. Firmy tworzące kursy e-learningowe pobierają najczęściej opłaty za stworzenie kursu i udostępnienie go na platformie. Kurs staje się własnością firmy, więc można go udostępniać dowolnej liczbie pracowników, także tym, którzy zostaną zatrudnieni w przyszłości. W ten sposób znacznie obniża się koszt szkolenia w przeliczeniu na pracownika.

Dzięki e-learningowi można skrócić czas przekazywania wiedzy w firmie, także w przypadku, gdy zatrudnia ona dużą liczbę pracowników w różnych oddziałach. Szkolenia e-learningowe może przechodzić wielu pracowników jednocześnie, bez konieczności opuszczania miejsca pracy. Ponadto, gdy pojawi się potrzeba aktualizacji treści szkolenia, można zrobić to szybko i niemal bezkosztowo.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Learn Up Sp. z o. o.
http://learnup.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 107454 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )