Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

ECCO Walkathon – chodźmy pomóc najmniejszym sercom!

ECCO Walkathon – chodźmy pomóc najmniejszym sercom!
Zobacz więcej zdjęć »
W Polsce rocznie przychodzi na świat ok. 4000 dzieci z wrodzonymi wadami serca, ale tylko u 30 procent z nich wada ta wykrywana jest jeszcze przed narodzinami. Firma ECCO wraz z Fundacją Radia ZET chcą to zmienić! Chodźmy pomóc najmniejszym sercom! podczas ECCO Wa

W Polsce rocznie przychodzi na świat ok. 4000 dzieci z wrodzonymi wadami serca, ale tylko u 30 procent z nich wada ta wykrywana jest jeszcze przed narodzinami. Firma ECCO wraz z Fundacją Radia ZET chcą to zmienić! Chodźmy pomóc najmniejszym sercom! Każdy przebyty przez nas kilometr podczas ECCO Walkathonu 2012, to szansa na kolejne uratowane serduszko noworodka!

Wszyscy, którym nie jest obojętny los chorych dzieci, powinni wziąć udział w ECCO Walkathonie, największym charytatywnym spacerze świata, który odbędzie się 15 września na warszawskiej Agrykoli i wesprzeć projekt realizowany przez Fundację Radia ZET. Za każdy przebyty podczas spaceru kilometr ECCO przekaże 4 zł m.in. na zakup nowoczesnego ultrasonografu dla Zakładu Diagnostyki i Profilaktyki Wad Wrodzonych Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Ideę pomocy najmłodszym sercom wspierają również
Monika Olejnik, Rafał Bryndal i Wojciech Jagielski. Liczymy także na Ciebie!

Najmniejsze serca potrzebują pomocy

Grześ przechodził operację serca tuż po narodzinach, jego mama nawet nie zdążyła wybudzić się z narkozy po cesarskim cięciu. Wada Grzesia została wykryta prenatalnie, dzięki temu chłopiec przeżył, ponieważ lekarze mogli właściwie przygotować się do porodu. W Polsce rocznie przychodzi na świat ok. 4000 dzieci z wrodzonymi wadami serca, ale tylko u 30 procent wady diagnozowane są jeszcze przed urodzeniem.
ECCO wraz z Fundacją Radia ZET chcą to zmienić!  Za pieniądze „wychodzone”  podczas ECCO Walkathonu 2012, planują zakupić
nowoczesny ultrasonograf dla Zakładu Diagnostyki
i Profilaktyki Wad Wrodzonych Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi
– jednego z najprężniej działających ośrodków tego typu w Polsce. Dzięki temu lekarze - którzy obecnie pracują na przestarzałej 10-letniej aparaturze będą mogli bardzo precyzyjnie badać serca dzieci jeszcze przed narodzinami.

„Pomaganie innym daje coś cennego nie tylko tym, których wspieramy, ale i nam samym. Warto pomagać dzieciom, dlatego biorę udział w ECCO Walkathonie. Przed laty los dzieci z ciężkimi wrodzonymi wadami serca byłby z góry przesądzony, teraz mają szansę na normalne życie. Ale potrzebny jest nowoczesny sprzęt, żeby to życie uratować. Za „wychodzone” przez nas podczas ECCO Walkathonu pieniądze, Fundacja Radia ZET zakupi nowoczesny ultrasonograf, który pozwoli wykryć wadę serca u dziecka jeszcze przed jego narodzeniem” – powiedziała Monika Olejnik, zachęcając do udziału w ECCO Walkathonie.

Dlaczego biorę udział w ECCO Walkathonie? Chcę pomóc własnemu sercu, bo ruch to zdrowie. A przede wszystkim chcę pomóc sercom maleńkich podopiecznych Fundacji Radia ZET, która za „wychodzone” pieniądze kupi aparaturę do badania dzieciom serc jeszcze w łonie matki. Z wykształcenia jestem lekarzem, więc doskonale wiem, jak ważne jest wczesne wykrycie choroby – w tym przypadku wrodzonej wady serca” – powiedział Wojciech Jagielski.

ECCO Walkathon odbędzie się w Polsce już po raz ósmy, a trzynasty na świecie. To jedna z największych międzynarodowych imprez charytatywnych realizowana niezmiennie od 1999 roku. Początkowo w ojczyźnie firmy ECCO, czyli w Danii, a później także w Szwecji, Niemczech, Holandii, Stanach Zjednoczonych, od ośmiu lat również w Polsce. Istotą ECCO Walkathonu jest aktywne spędzenie czasu wśród przyjaciół i rodziny, a przede wszystkim niesienie pomocy potrzebującym. Podczas zeszłorocznego ECCO Walkathonu, który zgromadził na Agrykoli ok. 20 000 uczestników, ECCO przekazało na cele charytatywne 706 800 zł. 

To między innymi dzięki pieniądzom zebranym podczas ECCO Walkathonu, Fundacja Radia ZET, zakupiła dla łódzkiej Kliniki Kardiologii Dziecięcej nowoczesny aparat do znieczulania i sondę przezprzełykową, dzięki czemu w dniu 26 kwietnia 2012 roku lekarze z Kliniki Kardiologii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki
w Łodzi mogli podczas cewnikowania serca wszczepić zastawkę 9-letniemu chłopcu.
To pierwszy taki zabieg w Polsce u tak małego dziecka!

„Do tej pory wszczepianie zastawek pacjentom ważącym mniej niż 30 kg wiązało się przeprowadzeniem poważnej operacji i bardzo długą rekonwalescencją. Po cewnikowaniu chłopiec już następnego dnia chciał biegać”powiedziała prof. Jadwiga Moll, Kierownik Kliniki Kardiologii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. - Zabieg trwał ponad 3,5 godziny. Cewnikowanie serca trwające tak długo można wykonać tylko wtedy, gdy dysponuje się nowoczesnym sprzętem do znieczulenia, który pozwala bezpiecznie podać narkozę nawet dzieciom w najcięższym stanie” – dodaje prof. Moll.

W tym roku również liczymy na Wasze wsparcie! Zapraszamy na ECCO Walkathon, który  odbędzie się 15 września (sobota), na warszawskiej Agrykoli. Bilety do nabycia w sklepach ECCO i ECCO Kids na terenie całej Polski od 6 sierpnia 2012 roku. Bilet upoważnia do odbioru pakietu startowego w skład którego wchodzą: plecak, woda, jabłko, przewodnik po trasach i identyfikator (na którym dokonujemy wyboru Fundacji, na której konto chcemy, aby ECCO przekazało „wychodzone” przez nas pieniądze). Oprócz Fundacji Radia ZET możemy wesprzeć również: Fundację „TVN nie jesteś sam” i pomóc dzieciom chorym na mózgowe porażenie dziecięce oraz Warszawski Ogród Zoologiczny dla którego wybudujemy pastwisko dla hipopotamów.

Więcej informacji: http://www.eccowalkathon.pl  i na profilu http://www.facebook.com/eccowalkathonpoland

Osoby kontaktowe: Agata Falęcka, ConTrust, 22 402 48 68Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ConTrust
http://contrust.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »