Dom » Budownictwo

Eiffage Budownictwo Mitex generalnym wykonawcą inwestycji Interferie Medical SPA

Eiffage Budownictwo Mitex generalnym wykonawcą inwestycji Interferie Medical SPA
Zobacz więcej zdjęć »
Znamy już firmę, która wybuduje nowoczesny kompleks wypoczynkowo–rehabilitacyjny w Świnoujściu. Inwestor, czyli giełdowa spółka INTERFERIE, rozstrzygnął przetarg na generalnego wykonawcę i powierzył inwestycję firmie Eiffage Budownictwo Mitex S.A.

Zgodnie z umową, którą spółki podpisały 4 maja, generalny wykonawca jest odpowiedzialny za budowę ośrodka wraz z bazą usługową, garażem podziemnym, komunikacją wewnętrzną, pełną infrastrukturą techniczną, a także za zagospodarowanie terenu wokół hotelu.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Eiffage Budownictwo Mitex zobowiązane jest również do umeblowania i wyposażenia pomieszczeń ośrodka Interferie Medical SPA. Ramowy harmonogram realizacji inwestycji zakłada zakończenie prac do końca czerwca 2011 roku. Za wykonane wszystkich robót wyszczególnionych w zawartej dziś umowie Eiffage otrzyma wynagrodzenie w wysokości ponad 80 mln złotych.

- Istotnym kryterium wyboru były dla nas zarówno duże doświadczenie wykonawcy, jak i najkorzystniejsza cena za wykonanie prac o wysokiej jakości - mówi Adam Milanowski, prezes zarządu INTERFERIE SA. - Eiffage Budownictwo Mitex to jedna z dwóch największych firm w Polsce, które specjalizują się w realizacji tak dużych obiektów hotelowych. W swojej ofercie spółka szczegółowo przedstawiła rozwiązania techniczne odpowiadające wymogom inwestycji.

Nowoczesny kompleks SPA w Świnoujściu to obecnie najważniejsza inwestycja spółki INTERFERIE. Atrakcyjne położenie bałtyckiego kurortu, popularność miejscowości wśród polskich wczasowiczów oraz szybko rosnąca liczba turystów ze Szwecji i Niemiec sprawiają, że Interferie Medical SPA może stać się jednym z najważniejszych obiektów tego typu w regionie. Centrum przyjmie 600 gości, na których będą czekać pokoje 1 i 2-osobowe, apartamenty, restauracja z kawiarnią i barem, pomieszczenia leczniczo-rekreacyjne, baseny zabiegowe, a także sale konferencyjne o łącznej powierzchni 1400 metrów kwadratowych. Odwiedzający ośrodek będą mogli skorzystać z bogatej oferty usług pielęgnacyjnych, leczniczych i rehabilitacyjnych - kompleks INTERFERII będzie pierwszym tak nowoczesnym hotelem SPA w Świnoujściu. Specjalnie z myślą o miłośnikach aktywnego wypoczynku zaprojektowano nowocześnie wyposażony klub fitness, salę do gry w bilard i kręgle oraz klub nocny.
W hotelu nie zabraknie także części usługowej oraz podziemnego parkingu, na którym zmieści się ponad 200 samochodów. Powierzchnia zabudowy obiektu wynosi prawie 8 tys. metrów kwadratowych, a jego całkowita powierzchnia to około 27 tys. metrów kwadratowych. Hotel powstanie w atrakcyjnym, pełnym zieleni miejscu - w pobliżu świnoujskiej promenady i plaży.

O spółce:
INTERFERIE to spółka, która ma prawie 20-letnią tradycję w działalności na krajowym rynku turystycznym i jest największą firmą turystyczną na Dolnym Śląsku, jedna z większych w Polsce. INTERFERIE to członek Polskiej Izby Turystyki, Dolnośląskiej Izby Gospodarczej oraz Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej.
Firma dysponuje hotelami i ośrodkami wypoczynkowymi w Sudetach i pasie nadmorskim. Ponadto ma hotele w Lubinie i Głogowie. Bornit, położony w Szklarskiej Porębie hotel spółki to najwyższej klasy obiekt w Karkonoszach.
Historia INTERFERII związana jest z przekształceniami w KGHM Polska Miedź SA. Spółka w 1992 roku przejęła ośrodki wypoczynkowe i kolonijne należące do miedziowego potentata. Obecnie 61,5 procent akcji INTERFERII należy do KGHM Ecoren SA. Rok 2006 był rokiem debiutu giełdowego INTERFERII. Pierwsze notowanie praw do akcji spółki odbyło się 10 sierpnia.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

frajtak

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »