Dom » Budownictwo

Ekogroszek light w praktyce to oszczędność

Ekogroszek light w praktyce to oszczędność
Zobacz więcej zdjęć »
Węgiel w rankingach najbardziej ekonomicznych materiałów opałowych nadal plasuje się najwyżej. Ogrzewanie wnętrz, czy wody użytkowej paliwem stałym – ekogroszkiem, to nadal najtańsze i coraz bardziej komfortowe rozwiązanie dostępne na rynku.

Czy roczne wydatki na „domowe ciepło” mogą być jeszcze niższe? Zdecydowanie tak. Wystarczy w okresach przejściowych – wiosna, lato, jesień – stosować ekogroszek light, który jest tańszy i doskonale wywiązuje się z powierzonych zadań.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Całoroczne koszty ogrzania wody użytkowej i pomieszczeń w chłodnych i zimowych miesiącach stanowią nierzadko aż 70% wszystkich wydatków związanych z utrzymaniem mieszkania lub domu. Nic zatem odkrywczego, że niemal każdy z nas próbuje na własną rękę szukać rozwiązań, które znacząco obniżą te wydatki. Jednym z ciekawszych pomysłów na oszczędności w obszarze „ciepło” jest zastosowanie w odpowiednim czasie tańszego ekogroszku light, wyróżniającego się niższą o 2 lub 4 punkty procentowe wartością opałową.

Ekogroszek light do zadań specjalnych
Ekogroszek miękki, jako najczęściej stosowany produkt do kotłów z podajnikiem swoją popularność zawdzięcza wielu czynnikom. Najważniejsze z nich to: niewygórowana, stała cena, częste rabaty i sezonowe wyprzedaże, dostępność podczas zakupów przez Internet oraz łatwość i coraz wyższy komfort obsługi urządzeń grzewczych, które nie wymagają już naszej ciągłej uwagi. Do sporej liczby zalet zaliczyć należy również szeroką ofertę produktów węglowych, różniących się między sobą strukturą, gatunkiem węgla oraz poziomem energetyczności szacownym od 20. do 27. MJ/kg. Sama oferta w internetowym sklepie taniopal.pl wyróżniająca 10 odmiennych produktów, to świetna okazja na dopasowanie odpowiedniego opału do aktualnych, stale zmieniających się oczekiwań. Taka różnorodność produktów umożliwia nam częstą zmianę spalanego węgla. W miesiącach w których temperatura spada, najefektywniej jest postawić na najwyższą jakość, czyli węgiel wysokoenergetyczny o mocy 22-27 MJ/kg: ekogroszek wysokokaloryczny lub orzech wysokoenergetyczny. Z kolei w okresach przejściowych lub zupełnie ciepłych, gdy podgrzewamy tylko wodę na użytek domowy rekomendowany jest zwykły ekogroszek o niższej wartości opałowej, tzw. miękki o kaloryczności sięgającej 20-22 MJ/kg. Takie działania są dość absorbujące, szczególnie wymagają naszej obserwacji i szybkich decyzji, ale w rezultacie zaowocują oszczędnościami rzędu 500-900 zł przy zakupie 3 ton produktu.

Oszczędniej z miękkim ekogroszkiem

Nie zapominajmy, że nasze potrzeby energetyczne warunkuje mnóstwo czynników; pogodowych i zupełnie indywidualnych. Są nimi zmieniające się temperatury otoczenia, z podziałem na pory roku włącznie. Prozaiczna chęć ogrzania np. tylko wody użytkowej w okresie letnim. Lekceważona, ale ważna jest także niższa preferencja temperaturowa w pomieszczeniach. Niektórzy z nas nie potrzebują, bo po prostu nie lubią wysokich temperatur i z powodzeniem zadowolą się 18-19 stopniami na termostacie. Innym powodem mniejszych oczekiwań grzewczych może być posiadanie np. kominków lub piecyków, którymi to ze względu na możliwość stworzenia wyjątkowego klimatu dogrzewane są pomieszczenia. Gdy nasze potrzeby energetyczne znacząco się zmniejszają warto zastanowić się nad użyciem ekogroszku o niższym indeksie opałowym. Taki węgiel świetnie zaspokoi nasze oczekiwania, pozwoli także zgromadzić nadwyżki finansowe, które będzie można przeznaczyć na węgiel o podwyższonej energetyczności w okresie zimowym. Pamiętajmy jednak, że nieodpowiednie dostosowanie opału do potrzeb i oczekiwań może skutkować nieefektywnymi wydatkami oraz niezadowoleniem. Dlatego przy podejmowaniu ważnych decyzji, związanych z wyborem kilku rodzajów opału warto skonsultować się z sprzedawcą węgla lub kotła i omówić wszystkie możliwości wpływające na ewentualne wypracowanie oszczędności.



Więcej informacji na stronie:    www.taniopal.pl



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Tani Opał Sp. z o.o.

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »