Dom » Nieruchomość

Ekologiczne i energooszczędne domy jednorodzinne w Markach

Ekologiczne i energooszczędne domy jednorodzinne w Markach
Zobacz więcej zdjęć »
W otulinie leśnej podwarszawskich Marek powstaje nowa inwestycja firmy Volumetric MK Sp. z o. o. „Nad brzegiem Czarnej”. To osiedle wyjątkowych, eleganckich willi. Inwestor zastosował nowoczesne technologie odzyskiwania ciepła, dzięki którym domy cechują się wysoką energooszczędnością.

Zaledwie 16 km od centrum Warszawy w Markach na jedenastohektarowej działce, porośniętej borem sosnowym powstaje 41 nowoczesnych willi. Każda z nich usytuowana jest na 2.500 metrowej działce, co pozwoli przyszłym mieszkańcom w ciszy i spokoju relaksować się we własnym ogrodzie.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Domy wyróżniają się nowoczesną, a jednocześnie elegancką architekturą. Posiadają drewniane okładziny zewnętrzne oraz okna z drewna meranti. Dzięki temu idealnie komponują się z otaczającym je leśnym krajobrazem. Wille charakteryzują się dużą funkcjonalnością - każda z nich będzie miała pralnie, pomieszczenia gospodarcze, przestronne garderoby oraz miejsca garażowe na dwa lub trzy auta. Dodatkowo, będą one wyposażone w system szyb antywłamaniowych. Możliwa będzie również instalacja domu inteligentnego.

Ogromną zaletą inwestycji jest zastosowanie nowoczesnych technologii, opartych na rekuperacji, które w znaczący sposób przyczyniają się do oszczędności energii. Rekuperacja to rozwiązanie, polegające na odzyskiwaniu ciepła za pomocą wymiennika ciepła, czyli rekuperatora. Zadaniem rekuperatorów jest odzyskiwanie energii poprzez ogrzewanie chłodnego powietrza czerpanego z zewnątrz, ciepłem z powietrza usuwanego z pomieszczenia. Dzięki tym urządzeniom powietrze doprowadzane do domu nie jest zbyt intensywnie wychłodzone, a tym samym potrzeba zdecydowanie mniej energii na podtrzymanie optymalnej temperatury. Na szczególną uwagę zasługuje oszczędność jaką można uzyskać dzięki systemowi rekuperacji. Przyjmując, że ciepło tracone przez wentylację w szczelnym domu to około 40% całego dostarczanego ciepła, to przy zastosowaniu rekuperatora odzyskujemy 70-80% z tych 40%, czyli prawie 30% ciepła traconego łącznie. Oznacza to, że rachunki za ogrzewanie w naszym domu mogą stać się do 30% niższe!

Stale rosnące koszty energii oraz coraz bardziej modna proekologiczna postawa mobilizują większość użytkowników domów do oszczędzania ciepła. Rozwiązania technologiczne zastosowane w domach firmy Volumteric sprawiają, że będzie to dużo łatwiejsze.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Smart Media Sp. z o. o.
http://smart-media.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »