Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

Ekologiczne środki czyszczące

Ekologiczne środki czyszczące
Zobacz więcej zdjęć »
W dzisiejszych czasach coraz więcej osób cierpi na alergie spowodowane detergentami, powszechnie stosowanymi do sprzątania domu, które nie pozostają obojętne na nasze zdrowie. Czy zastanawiało Was kiedyś dlaczego tak się dzieje?

Wiele środków czyszczących sprzedawanych w sklepach zawiera w sobie szkodliwe substancje chemiczne. Gdy dostaną się one do organizmu przez skórę i płuca, to mogą przyczyniać się do powstawania alergii, nowotworów i innych chorób. Takie środki w pewnym sensie bardziej brudzą niż czyszczą.

Środki chemiczne, których używamy do sprzątania domu zawierają związki, takie jak chlor, fosfor, które mogą przenikać przez skórę, a tym samym, niekorzystnie działając na nasz układ nerwowy. Coraz częściej również zdarza się, że opary detergentów powodują alergię wziewną, a bezpośredni kontakt ze skórą wywołuje alergię skórną. 

Co możemy zrobić by temu zapobiec?

Zacznijmy kupować i stosować ekologiczne środki czyszczące takich marek jak: Sodasan, Bentley Organic, EDL Etamine du Lys, Planete Bleue czy Verde Orizzonte. 

Ekologiczne środki czystości produkowane są ze składników pochodzenia roślinnego dzięki czemu są w 100 % biodegradowalne, tym samym są bezpieczne dla zdrowia i dla środowiska. Znajdziemy w nich związki powierzchniowo czynne uzyskiwane z oleju kokosowego, skrobi roślinnej i wielocukrów, ale także alkohol roślinny, naturalny kwas cytrynowy oraz składniki mineralne takie jak: soda, krzemiany, pył pumeksowy i wapienny.

Ekologiczne środki czystości, oferują świadomym konsumentom znakomitą alternatywę do stosowania podczas mycia, prania i czyszczenia. 

Pozwólmy sobie na otaczanie się tym, co jest dla nas przyjazne, a łatwiej nam będzie uchronić się przed negatywnym wpływem wszech otaczającej i co gorsza zbędnej „chemii”. Nie dajmy się zwabiać tym środkom, które nie tylko mogą wywoływać u nas alergie, ale dodatkowo niszczą naszą skórę.

Naturalne środki czyszczące to najlepszy wybór dla przyjaznego środowisku mycia, płukania, czyszczenia!


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Cedrynek - kosmetyki naturalne
http://www.cedrynek.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »