Zdrowie » Uroda

Peeling – sposób na gładką skórę

Peeling – sposób na gładką skórę
Zobacz więcej zdjęć »
Peeling lub inaczej eksfoliacja usuwa ze skóry martwe komórki naskórka, odsłaniając świeższą skórę. Zalegające na powierzchni skóry martwe komórki nie pozwalają skórze oddychać, a także blokują wchłanianie kosmetyków. Obumieranie komórek skóry i ich odnawianie się jest naturalnym procesem.

Twoim marzeniem jest piękna i gładka skóra przez okrągły rok? Regularnie rób peeling. Pozwoli ci zachować zdrową i promienną skórę.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:


Peeling lub inaczej eksfoliacja usuwa ze skóry martwe komórki naskórka, odsłaniając świeższą skórę. Zalegające na powierzchni skóry martwe komórki nie pozwalają skórze oddychać, a także blokują wchłanianie kosmetyków. Obumieranie komórek skóry i ich odnawianie się jest naturalnym procesem. Peeling przyspiesza go, stymulując regenerację skóry. Dodatkowo, peeling pobudza krążenie krwi, dzięki czemu poprawia koloryt i elastyczność skóry. Twoja skóra jest gładka i miękka w dotyku.

Jaki produkt?
Może mieć konsystencję żelu lub kremu z mikrogranulkami złuszczającymi, w słoiku lub tubie, dla wszystkich rodzajów skóry.

Do twarzy
- cera normalna – peeling z drobinkami z pestek moreli lub migdałów mikrogranulki jojoby
- cera wrażliwa – peeling enzymatyczny, zawarte w nim enzymy rozpuszczają wierzchnią warstwę naskórka
- cera tłusta – z biologicznie czynnymi składnikami powodującymi złuszczanie, jak kwas salicylowy w niewielkim stężeniu

Do ciała – peeling z większymi drobinkami lub kryształkami soli morskiej

Peeling – jak używać
Zasada jest prosta: wyciśnij niewielką ilość peelingu na rękę i masuj czystą, zwilżoną skórę, lekkimi, okrężnymi ruchami. Nie trzyj skóry, żeby jej nie uszkodzić.

Twarz – od wewnętrznej strony na zewnątrz, nie zapomnij o szyi i dekolcie. Spłucz letnią wodą.

Ciało – nie omijaj pleców, masuj delikatniej w okolicach klatki piersiowej. Zwróć uwagę na kolana, łokcie i stopy. Opłucz ciało ciepłą wodą i zakończ strumieniem chłodnej wody.

Jak często stosować peeling?

W zależności od typu skóry. Skóra wrażliwa i sucha – co 2 tygodnie, skóra normalna – raz na tydzień, skóra tłusta – 2 razy w tygodniu. Nie zapomnij po peelingu nałożyć balsam nawilżający, żeby przywrócić skórze ochronny film.

Peeling ciała możesz zrobić szorstką rękawicą wykonaną z naturalnych materiałów, takich jak: sizal, gąbka morska, loofah. Dodatkowo masują i wygładzają ciało, pomagają w zwalczaniu cellulitu.

www.cedrynek.pl 



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Cedrynek - kosmetyki naturalne
http://www.cedrynek.pl

Komentarze (2)

  • mientha
    mientha 2011-02-11 12:14:27

    A ja gdy mam odrobinę czasu na domowe spa to sama robię peeling cukrowy. Także dodaję do niego odrobinę oliwki, skóra wówczas nie jest tak wysuszona. Z domowych stosuję, jeszcze peeling kawowy.

  • avatar
    Praktyczna 2011-02-07 13:53:31

    Uwielbiam różnego rodzaju peelingi do ciała i twarzy. Po nich skóra jest taka gładka. Niestety zauważyłam, że większość peelingów wysusza skórę. Na szczęście koleżanka poleciła mi oliwkowy peeling z Nantesu, który nie tylko świetnie złuszcza martwy naskórek i pozostawia skórę gładką ale również pozostawia skórę głęboko nawilżoną- dzięki oliwce:)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »