Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Ekologiczne zabawki - moda czy konieczność?

Ekologiczne zabawki - moda czy konieczność?
Zobacz więcej zdjęć »
Obecnie, kiedy tak dużo jest substancji szkodliwych, niezdrowych i zanieczyszczającym ważne, aby dbać o ekologię. Każdy słyszał o jakiejś akcji, organizacji lub ruchu proekologicznym.

Nie ma nic dziwnego w tym, że zaczęto produkować również eko zabawki. Pierwsze pojawiły się dopiero kilkanaście lat temu, ale już zyskały ogromne uznanie i bardzo dużą popularność. Poza oczywistymi walorami środowiskowymi tego typu produkty są bardzo estetyczne. Dodatkowo mamy zagwarantowaną jakość wykonania i najlepszą jakość materiałów. Większość zabawek ekologicznych jest wykonywana ręcznie, przez co jest bardzo oryginalna, unikalna i niepowtarzalna. Są także niezwykle lubiane  przez dzieci.
 
Wielu producentów zachwala swoje produkty jako eko zabawki, ale bardzo często nadużywają tego pojęcia. Każdy tego typu produkt musi spełniać określone odgórnie kryteria. Najistotniejszym kryterium jest wykonanie zabawki z odnawialnych lub pochodzących z recyclingu surowców. Popularne jest wykonywanie ich z tektury, kauczuku, drewna lub organicznej bawełny. Ważne ze względu na równowagę środowiska jest to aby produkty, z których wykonano zabawki były łatwo odnawialne oraz aby produkcja nie naruszała praw człowieka. Tego typu zabawki dzięki temu mogą zostać bardzo łatwo przetworzone i poddane recyclingowi kiedy dziecko się już nimi znudzi.
 
Zabawki eko co ważne mają z zasady nie tylko bawić ale też uczyć. Szczególnie istotną kwestią jest tutaj nauka ekologii i dbania o środowisko naturalne. Już od najmłodszych lat dzieci się z tym zapoznają i przyzwyczajają się do takiego stanu rzeczy. Uważa się, że pomaga to stosować dzieciom zasady ekologii obecnie, a jeśli się do tego przyzwyczają będą też stosować je kiedy dorosną. Najważniejszą i podstawową jednak zasadą eko zabawek jest ich bezpieczeństwo. Muszą być wewnątrz i z zewnątrz, a nawet opakowanie mieć z produktów bezpiecznych. Bardzo łatwo można sprawdzić prawdziwość zabawek ekologicznych na ich metce. Każdy tego typu produkt, poza klasycznym certyfikatem CE ma również oznaczenie organizacji walczącej o zachowanie równowagi ekologicznej PEFC.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

brenna

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »