Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Ekspresowe spalanie tkanki tłuszczowej

Ekspresowe spalanie tkanki tłuszczowej
Zobacz więcej zdjęć »
Ogromna ilość ludzi na całym świecie szuka skutecznych ćwiczeń fizycznych, dzięki którym mogliby się pozbyć zalęgającej tkanki tłuszczowej. Oczywiście możemy znaleźć ich bardzo wielką ilość jednakże nie każde ćwiczenie jest dla nas odpowiednie.

Warto, więc wybrać taki rodzaj treningu, który to pozwoli nam na redukcję tkanki tłuszczowej w krótkim czasie. 
 
Co to jest HIIT?
 
Okazuje się, ze najskuteczniejszym rodzajem treningu, który to pozwala nam na redukcję zalegającej tkanki tłuszczowej jest HIIT. Jest to rodzaj ćwiczeń, jakie to wykonywane są ze zmienną intensywnością, z bardzo krótkim odpoczynkiem. Jeśli zastanawiamy się nad przebiegiem takiego treningu musimy mieć na uwadze, że na ogół zależy od protokołu ćwiczeń, czyli tak zwanej Tabaty. W ten sposób wykonujemy ćwiczenia w ciągu dwudziestu sekund, zaś kolejne dziesięć sekund jest dla nas odpoczynkiem.
 
Ten trening jest dla naszego ciała stosunkowo trudny, albowiem jest znacznym obciążeniem dla organizmu, a tym samym powinny go zastosować jedynie osoby zaawansowane. Co więcej należy pamiętać, że treningu tego nie wolno wykonywać częściej aniżeli trzy razy w ciągu tygodnia. 
 
Czemu HIIT a nie aeroby?
 
Jeśli mamy na uwadze wybór pomiędzy treningiem aerobowym a HIIT na pewno warto mieć na uwadze, że trening aerobowy działa o wiele słabiej, ale także jest mniej intensywny, co powoduje, że lepiej, aby stosowali go osoby, które to nie cieszą się zbyt wielką kondycją. Z kolei trening HIIT to trening o charakterze interwałowym, co sprawia, że działa o wiele szybciej i jest bardziej intensywny. Jednakże warto mieć na uwadze, że jest także w większym stopniu wyczerpujący, jednakże, jeśli go zastosujemy skróci się znacznie czas na redukcję naszej tkanki tłuszczowej.
 
Co więcej taki trening nie tylko oznacza spalenie i zredukowanie naszej tkanki tłuszczowej, ale także sprawia, że możemy szybciej ukształtować rzeźbę naszych mięśni, które to staną się piękne, mocne i będą budzić prawdziwy zachwyt. Chcesz przeczytać więcej? Odwiedź ten temat na forum KFD.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KFD
http://kfd.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »