Kultura, sztuka » Muzyka

Eldo powie ‘elo’ w Bonarce

Eldo to weteran polskiej sceny hip-hopowej, na której działa od 1997 roku. Miał okazję współpracować z najbardziej uznanymi postaciami, tworzącymi muzykę polskich blokowisk. O swej karierze i najnowszej płycie opowie 22 listopada podczas spotkania w salonie Empik w Bonarce.

Jego pierwszym składem był Grammatik, założony wkrótce po obejrzeniu występu Molesty i Trzyha. Zespół osiągnął sukces, w szczytowym okresie swej sławy sprzedając płyty w nakładzie przekraczającym 30 000 egzemplarzy. Po rozpadzie Grammatika Eldo wiedział, że hip-hop jest tym, czym chce się on zajmować w swoim życiu. Nie tylko nagrywał solowe płyty (do tej pory ma ich w swoim dorobku 7), ale także angażował się w animowanie tego środowiska. Był DJem w stacji radiowej, aranżował bitwy na skrecze i rymy, a także zachęcał swoich fanów do większego zaangażowania w działania obywatelskie. Wystąpił w filmie Sylwestra Latkowskiego „Blokersi”. Swe projekty realizował również z artystami z innych niż hip-hop kręgów muzycznych, współpracując m.in. z Leszkiem Możdżerem czy Moniką Brodką, dla której pisał teksty.

 

Wiosną tego roku wydał swą siódmą płytę, „Chi”, udowadniając, że nie zapomniał o swych osiedlowych korzeniach. To rap surowy, celowo zarchaizowany, by odróżniał się od współczesnych albumów. Na tej płycie główną rolę odgrywa słowo, beat jest tłem, mającym uwypuklić przekaz kierowany przez Eldo do słuchaczy. Płyta wpisuje się w nurt tzw. trueschoolowego hip-hopu, mocno powiązanego z klasyczną nowojorską sceną.

Podczas spotkania z muzykiem zapytać go będzie można o szczegóły prac nad płytą, o plany na przyszłość oraz o stan polskiej sceny hip-hopowej. Ciekawie będzie również dowiedzieć się czegoś o prywatnych poglądach muzyka, deklarującego się jako konserwatystę i narodowca, a także praktykującego muzułmanina. Spotkanie z młodym muzykiem rozpocznie się w salonie Empik w Bonarce o godzinie 17.00.W drugiej połowie miesiąca w Bonarce odbędzie się jeszcze kilka interesujących spotkań z muzykami. 28 listopada w salonie Empik gościć będzie skład Pokahontaz, a ostatniego dnia listopada – zespół Afromental.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

bezstronny22

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »