Firma » Tax

Elektroniczne deklaracje – Pitroczny.pl a rozwiązania Ministerstwa Finansów

Elektroniczne deklaracje – Pitroczny.pl a rozwiązania Ministerstwa Finansów
Zobacz więcej zdjęć »
Podatnik chcący wypełnić roczne zeznanie podatkowe przy pomocy komputera ma do wyboru programy desktopowe, narzędzia udostępnione przez Ministerstwo Finansów, a także serwis internetowy Pitroczny.pl.

W porównaniu do rozwiązań MF serwis Pitroczny.pl jest prostszy w obsłudze, bardziej intuicyjny, zabezpieczony najnowszymi narzędziami szyfrującymi, a do tego wymaga od użytkownika tylko najbardziej podstawowej wiedzy o obsłudze przeglądarki internetowej.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Serwis Pitroczny.pl, przygotowany przez giełdową spółkę Power Media S.A., umożliwia bezpłatne rozliczenie rocznego zeznania podatkowego bez konieczności instalowania oprogramowania na twardym dysku - wystarczy komputer z dostępem do globalnej sieci, jakakolwiek przeglądarka internetowa (IE, Firefox, Opera) oraz błyskawiczna rejestracja w serwisie. Korzystanie z aplikacji online jest łatwe i intuicyjne, a jego użytkownik nie musi znać skomplikowanych przepisów podatkowych - Pitroczny.pl przy pomocy prostych pytań m.in. o źródła i wysokość przychodów czy rodzaje odliczeń prowadzi internautę przez cały proces wypełniania deklaracji PIT. Sam przy tym dokonuje niezbędnych obliczeń i umieszcza końcowe sumy we właściwych polach formularzy. Użytkownik w każdej chwili może poprawić wprowadzone dane, a także przerwać wypełnianie zeznania rocznego bez utraty wpisanych już informacji i powrócić do wypełniania PIT-a przy następnym logowaniu.

W odróżnieniu od Pitroczny.pl podatnik chcący skorzystać z online'owego rozwiązania Ministerstwa Finansów musi spełnić kilka wymogów - aby pobrać i wypełnić interaktywny formularz na stronie E-deklaracje.gov.pl, użytkownik musi mieć zainstalowany w komputerze system Windows (2000, XP, Vista lub 7), uprawnienia administratora systemu operacyjnego, czytnik dokumentów PDF (program Adobe Reader w wersji co najmniej 8.1.4) oraz wtyczkę do niego (bez tego dodatku formularza nie da się wypełnić). Pitroczny.pl nie wymaga żadnych dodatkowych instalacji i działa w również w innych systemach operacyjnych (Linux, MacOS) . Do wypełnienia i wysłania PIT-a w Pitroczny.pl wystarczy przeglądarka internetowa i łącze z globalną siecią. Ministerstwo przygotowało wprawdzie również program desktopowy do rozliczania się z fiskusem - oprogramowanie trzeba jednak zainstalować na twardym dysku osobistego komputera, co znacznie wydłuża proces wypełniania zeznania rocznego.

Serwis Pitroczny.pl jest skończoną aplikacją, gotową do użycia przez cały czas - nawet po 30 kwietnia. Strona została wielokrotnie przetestowana przez specjalistów Power Media i nie planowane są żadne przerwy techniczne, czego nie można powiedzieć o online'owym systemie ministerialnym (zdarza się, że przerwy konserwacyjne systemu E-deklaracje.gov.pl trwa dwa dni, np. 12 i 13 lutego - w tym czasie nie można było korzystać z internetowych rozliczeń przez tę stronę). Przy korzystaniu z rządowej aplikacji zdarzają się także różne, niespodziewane problemy - przykładowo: użytkownicy Adobe Readera w wersji 9.3 przed złożeniem PIT-a przez internet muszą zmienić ustawienia bezpieczeństwa tej aplikacji. Procedura zmiany ustawień jest dość skomplikowana i osoby z podstawową wiedzą informatyczną mogą nie dać sobie z nimi rady. Instrukcja E-deklaracje.gov.pl jest napisana językiem mało zrozumiałym dla zwykłych użytkowników komputera (np.: „(...) w oknie dialogowym Adobe Reader Preferencje (z menu Edycja) należy wybrać opcję >>Zabezpieczenia (rozszerzone)<< w oknie >>Kategorie<< po lewej stronie. Następnie w prawym oknie należy na czas wysyłki dokumentu odznaczyć opcję >>Włącz rozszerzone zabezpieczenia<< i zaakceptować przyciskiem OK. Po wysłaniu dokumentu należy przywrócić poprzednie ustawienia."). Użytkownik Pitroczny.pl nie będzie miał takich problemów, gdyż aplikacja nie jest oparta o interaktywne formularze PDF.

Serwis Pitroczny.pl oferuje swoim użytkownikom dodatkowe funkcjonalności - możliwość przechowywania wypełnionych deklaracji rocznych na serwerach platformy księgowości internetowej ifirma.pl przez pięć lat. W każdej chwili użytkownik Pitroczny.pl może po zalogowaniu formularze przeglądać, wydrukować lub też wyeksportować do pliku i zapisać na dysku swojego komputera. Strona E-deklaracje.gov.pl możliwości archiwizacji nie przewiduje. Klienci systemu ifirma.pl w ogóle nie muszą wpisywać danych w serwisie Pitroczny.pl - wystarczy, że użyją narzędzia eksportu danych podatkowych i osobowych z ifirma.pl do Pitroczny.pl.

Serwis Pitroczny.pl ułatwia także przekazywanie 1 proc. podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Użytkownicy aplikacji nie muszą już szukać numeru KRS i innych danych organizacji, którą chcą wesprzeć. Wystarczy, że wybiorą jedną OPP z listy dostępnej w serwisie, a system wpisze potrzebne dane do deklaracji. Przekazanie części podatku na szczytne cele przez stronę rządową jest bardziej kłopotliwe - numer KRS organizacji trzeba znaleźć samemu.

- Dobre narzędzie internetowe cechuje prostota i intuicyjność obsługi, przydatność i oszczędność czasu dla użytkownika. Te cechy dobrze charakteryzują serwis Pitroczny.pl - mówi Marta Przewłocka, wiceprezes spółki Power Media S.A. - Świadczy o tym rosnące zainteresowanie zaprojektowanym przez nas narzędziem do e-rozliczeń. W ciągu sześciu tygodni od uruchomienia najnowszej wersji pitroczny.pl w serwisie zarejestrowało się ponad 10 tys. internautów. Blisko trzy czwarte z tej liczby wypełniło do końca swoje roczne zeznania podatkowe. Spodziewamy się, że w kwietniu liczba użytkowników szybko wzrośnie, podobnie jak w latach ubiegłych. Jak pokazują szacunki urzędów skarbowych, do początku marca rozlicza się zwykle tylko co dziesiąty podatnik, większość czeka do ostatniej chwili. W ubiegłym roku 27 kwietnia swoich PIT-ów nie złożyło jeszcze ok. 30 proc. Polaków. Serwis pitroczny.pl jest dobrze przygotowany na zwiększony ruch internautów.

O spółce Power Media:

Notowana na GPW spółka Power Media S.A. specjalizuje się w tworzeniu zaawansowanych rozwiązań informatycznych, outsourcingu i rekrutacji kadr IT. Oprogramowanie zaprojektowane przez informatyków Power Media wykorzystywane jest na całym świecie - m.in. w USA, Niemczech, Izraelu, Francji i Norwegii. Klientami spółki są m.in.: Motorola Polska, Volvo, Nokia Siemens Networks. Power Media jest właścicielem marek ifirma.pl oraz pitroczny.pl.

www.power.com.pl

O ifirma.pl:
Rozwijana od 2001 roku przez Power Media platforma ifirma.pl to pierwszy w Polsce serwis księgowości internetowej zaprojektowany z myślą o sektorze mikro- i małych firm. Serwis ifirma.pl pozwala użytkownikom samodzielnie prowadzić księgowość za pośrednictwem internetu, umożliwiając automatyczne prowadzenie księgi przychodów i rozchodów oraz dokumentacji firmy w zakresie m.in. ewidencji sprzedaży, kosztów oraz podatku VAT. Dzięki platformie istnieje także możliwość generowania deklaracji do urzędów skarbowych i ZUS. Przy tworzeniu serwisu współpracują specjaliści z dziedziny informatyki i księgowości tak, by podążał on za zmieniającymi się przepisami prawa. Częścią portalu - pod adresem blog.ifirma.pl - jest serwis ekspercki tworzony przez specjalistów w dziedzinach, prawa gospodarczego, finansów i podatków. Z usług ifirma.pl korzysta obecnie ponad 4800 przedsiębiorców opłacających abonament i ponad 3000 testujących rozwiązanie. Obie te liczby stale rosną.

www.ifirma.pl

Kontakt dla mediów

Jerzy Piątek

jerzy.piatek@prtime.pl

Al. Wiśniowa 33

53-137 Wrocław

tel: + 48 71 33 70 686

fax: + 48 71 33 70 685

http://www.prtime.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

frajtak

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »