Technologie » Komputery

Embedos rozwija oprogramowanie dla serwerów ethernus 2

Embedos rozwija oprogramowanie dla serwerów ethernus 2
Zobacz więcej zdjęć »
Firma Embedos, producent wielofunkcyjnych zintegrowanych rozwiązań sieciowych dla biznesu i instytucji publicznych, udostępniła zaktualizowaną wersję autorskiego oprogramowania embedOS 2.0 dla serwerów ethernus 2.

Nowy firmware zawiera funkcjonalności zwiększające wydajność i stabilność pracy dużych sieci komputerowych.

Aktualizacje w oprogramowaniu koncentrują się głównie na zaawansowanym zarządzaniu wydajnością i bezpieczeństwem. Firma Embedos rozwinęła przede wszystkim funkcjonalności oczekiwane przez duże firmy z sektora corporate, posiadające sieci składające się z kilkuset komputerów.

W najnowszej wersji oprogramowania embedOS 2.0 dla serwerów ethernus 2 przebudowane zostały m.in. statystyki serwera Proxy, co znacznie podniosło ich wydajność oraz dodany został mechanizm zbierania danych o logowaniach użytkowników do panelu administracyjnego, dzięki czemu zwiększono kontrolę nad zmianami w ustawieniach serwera. Firma Embedos rozbudowała również funkcjonalności związane z obsługą macierzy RAID, co zwiększa niezawodność oraz bezpieczeństwo danych. Powiększony został również zakres informacji w systemie statystyk tworzenia kopii zapasowych, dzięki czemu użytkownicy mają na bieżąco dostęp do informacji o tym, co dzieje się z backupem danych, czy jest prawidłowo wykonywany czy nie. Wzbogacono także możliwości konfiguracji połączeń LAN-2-LAN, co znacznie ułatwia obsługę dużych, rozproszonych sieci firmowych.

Autorskie oprogramowanie embedOS 2.0 dla serwerów ethernus 2 rozwijane jest w ścisłej współpracy z klientami. Dlatego też każda aktualizacja - oprócz funkcji użytkowych, poprawiających wydajność, bezpieczeństwo i wygodę użytkowania - zawiera wiele elementów przygotowanych w odpowiedzi na oczekiwania użytkowników" - mówi Łukasz Bieńko, dyrektor generalny firmy Embedos.

Nowe funkcjonalności dostępne są bezpłatnie dla użytkowników ethernusa 2 w ramach aktualizacji oprogramowania. Serwer automatycznie pobiera je z serwerów firmy Embedos, bez zakłóceń dla bieżącej pracy urządzenia.

„W 2009 roku zamierzmy rozwijać funkcjonalności naszego systemu embedOS 2.0, zapewniające wydajną pracę dużych sieci komputerowych, czyli takich, które obsługują kilkuset użytkowników. Planujemy również poszerzenie oferty o rozwiązania systemowe, które w połączeniu z naszą zintegrowaną platformą informatyczną będą ułatwiały i usprawniały procesy zachodzące w organizacji" - dodaje Łukasz Bieńko.

Serwer ethernus 2 z systemem operacyjnym embedOS 2.0

Ethernus 2, z systemem operacyjnym embedOS 2.0, to wielofunkcyjne rozwiązanie sieciowe, które łączy w sobie funkcjonalność wielu aplikacji i urządzeń, m.in. router, Proxy, VPN, firewall, serwery plików, serwery poczty. Ograniczając się do zakupu jednego urządzenia można utworzyć i rozbudować sieć lokalną, współdzielić drukarki i pliki, połączyć firmę z internetem, a także wdrożyć politykę bezpieczeństwa, system szkoleń e-leraningowych, serwer www czy pocztę e-mail. Zarządzanie wszystkimi funkcjami - nawet tymi najbardziej zaawansowanymi - odbywa się za pośrednictwem intuicyjnego panelu www w języku polskim.

Platforma ethernus 2 dostępna jest w czterech wersjach sprzętowych dla organizacji o różnej skali działalności, dzięki czemu zapewnia wydajną i stabilną pracę, niezależnie od wielkości sieci komputerowej.


firmie Embedos sp. z o.o.

Firma Embedos jest polskim producentem oprogramowanie oraz zintegrowanych urządzeń przeznaczonych do pracy w sieciach komputerowych firm i instytucji publicznych. Zapewnia dostęp do profesjonalnych serwerów i aplikacji użytkowych wspierających procesy zachodzące w organizacji.

Trzonem oferty firmy Embedos jest serwer ethernus2 - wielofunkcyjna platforma, która obsługuje najważniejsze funkcje sieciowe i serwerowe. Podstawą rozwiązania stanowi autorski system operacyjny embedOS 2.0, który w połączeniu z technologią firmy Intel i szerokim pakiet usług daje przyjazne i wydajne środowisko pracy.

Z wykorzystaniem platformy etehrnus2 firma oferuje kompleksowe rozwiązanie przygotowane specjalnie dla administracji publicznej - e-Urząd. Pozwala ono na kompleksową informatyzację urzędów obejmującą m.in. wdrożenie elektronicznego obiegu dokumentów i skrzynki podawczej, zapewnienie zgodności z wymogami GIODO, a także innych funkcjonalności wymaganych w nowoczesnych urzędach i instytucjach.

Embedos zapewnia klientom kompleksową obsługę, od analizy potrzeb poprzez usługi wdrożeniowe, szkolenia pracowników i systemy wsparcia technicznego. Do grona klientów Embedosa należy blisko 300 firm, instytucji i urzędów administracji publicznej. Rozwiązania firmy Embedos sprawdzają się doskonale zarówno w małych sieciach lokalnych, jak i w sieciach organizacji rozproszonych o złożonej strukturze organizacyjnej.

Podczas Międzynarodowych Targów Intertelecom 2006 serwer ethernus został nagrodzony Złotym Medalem oraz zdobył Honorowy Puchar za najlepszy polski produkt. Serwer był również prezentowany na targach CeBIT 2006 w Hanowerze oraz uzyskał nominację do Godła Promocyjnego „Teraz Polska". W 2007 roku oprogramowanie dla zintegrowanego serwera ethernus 2 zostało wyróżnione Złotym Laurem INFOTELA. Firma Embedos powstała w 2005 r. Działa wyłącznie w oparciu o polski kapitał. Wchodzi w skład grupy Passus istniejącej na rynku od 1991 roku i należącej do grona czołowych, polskich dostawców rozwiązań z obszaru informatyki i telekomunikacji.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »