Kultura, sztuka » Muzyka

Emitel partnerem XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina

Już w najbliższą sobotę, 2 października, rozpocznie się XVIII Konkurs Chopinowski, najważniejsze wydarzenie muzyczne w Polsce i jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych na świecie. Emitel jest partnerem Konkursu.

Konkurs Chopinowski zostanie zainaugurowany uroczystym koncertem, który odbędzie się 2 października o godz. 20:00. Ppodczas niego wystąpi 5 triumfatorów poprzednich edycji wraz z Belcea Quartet, Simply Quartet, a także Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Andrzeja Boreyki. W repertuarze znajdą się utwory Schumanna, Beethovena i Bacha.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link BuildinguDo XVIII Konkursu Chopinowskiego zgłosiła się rekordowa liczba kandydatów - ponad 500 pianistów z całego świata. Ze względu na ograniczenia spowodowane pandemią Konkurs został przeniesiony z roku 2020 na 2021. Eliminacje odbyły się w lipcu tego roku. Do udziału w Konkursie Chopinowskim jury zakwalifikowało 87 pianistów, w tym 16 Polaków.

- Fryderyk Chopin pisał w jednym z listów do rodziny, że muzyka nie ma jednej ojczyzny, muzyka nie zna granic. Miał rację, ponieważ jego muzyką zachwyca się cały świat, jego utwory fascynują kolejne pokolenia. Ale jest taki moment, kiedy największe talenty pianistyczne spotykają się w jednym miejscu, kiedy uwaga wszystkich miłośników Chopina skupia się na Polsce, ojczyźnie Kompozytora. Ten czas właśnie nadchodzi. Jestem niezmiernie dumny, że Emitel jest partnerem 18. już edycji Konkursu Chopinowskiego. Bardzo się cieszymy, że dzięki nam sygnał nadawany przez Polskie Radio i Telewizję Polską będzie niósł piękne dźwięki muzyki Chopina do odbiorców w Polsce. Wszystkim uczestnikom Konkursu życzę powodzenia, a jurorom trudnych obrad, bo to będzie oznaczało, że poziom konkursu jest bardzo wysoki. Nam wszystkim - słuchaczom, widzom i publiczności - życzę niezapomnianych wrażeń artystycznych - powiedział Andrzej J. Kozłowski, Prezes Zarządu Emitel S.A., podczas konferencji prasowej, która zainaugurowała XVIII Konkurs Chopinowski.

Konkurs jest podzielony na 4 etapy. Pierwszy z nich rozpocznie się w niedzielę, 3 października o godz. 10. Do każdego kolejnego etapu zakwalifikuje się około połowy uczestników z etapu poprzedniego. Pianistów będzie oceniać jury składające się z wybitnych pianistów i pedagogów.

Ogłoszenie wyników nastąpi tradycyjnie na schodach foyer Filharmonii Narodowej, w nocy z 20 na 21 października. Wręczanie nagród i pierwszy koncert laureatów odbędzie się zaś 21 października w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej.

Konkurs Chopinowski tradycyjnie będzie w całości transmitowany przez TVP Kultura oraz Program II Polskiego Radia i Radio Chopin. Dzięki transmisjom na kanale YouTube Konkurs Chopinowski będzie mógł być śledzony na żywo również przez melomanów na całym świecie. Przed nami blisko 100 godzin transmisji przesłuchań konkursowych. Podczas poprzedniej edycji w 2015 r. widzowie łącznie oglądali przesłuchania z Konkursu 9 300 000 razy, co po zsumowaniu ich czasu trwania odpowiada 141 latom oglądania. Również w tym roku Instytut Chopina przygotował aplikację na urządzenia mobilne (iOS, Android), w której również będzie można oglądać wszystkie konkursowe występy. Po raz pierwszy w historii Konkursu będzie można śledzić online wykonania uczestników w jakości 4K.

Emitel wspiera wiele wydarzeń z dziedziny kultury i sztuki w Polsce. Jest partnerem XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, najważniejszego wydarzenia muzycznego w Polsce i jednego z najważniejszych wydarzeń muzycznych na świecie. Wcześniej Spółka była między innymi partnerem wystawy „Józef Brandt 1841-1915″, zorganizowanej w ramach projektu „3 × Niepodległa" w Muzeum Narodowym w Warszawie.
O Emitel

Należąca do amerykańskiego funduszu Alinda Capital Partners spółka Emitel S.A. to największy operator naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej w Polsce. Od ponad 50 lat dzięki Emitel sygnały telewizji i radia mogą być odbierane we wszystkich polskich domach. Oprócz usług dla nadawców telewizyjnych i radiowych, Emitel oferuje infrastrukturę wysokościową dla operatorów telefonii komórkowej, projektuje i instaluje nowoczesne systemy łączności bezprzewodowej oraz uczestniczy w tworzeniu inteligentnych miast i włącza się w prace nad przygotowaniem do budowy sieci 5G w Polsce.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Emitel S.A.
http://www.emitel.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »