Technologie » Komputery

Eric – nowa gwiazda z Hollywood

IVO Software zaprezentowało Erica - najnowszy anglojęzyczny, męski głos oparty na IVONIE - technologii syntezy mowy uznawanej za jedną z najlepszych na świecie. Eric pochodzi z Hollywood, a sposób jego mowy specjaliści określają jako „CNN style”.

Słuchając Erica ma się wrażenie, że mówi do nas mieszkaniec Zachodniego Wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Nie jest to przypadek, gdyż IVONIE użyczył głosu lektor,  którego możemy usłyszeć w hollywoodzkich superprodukcjach i w telewizji CNN. W trakcie tworzenia głosu nagrano tysiące wypowiedzianych przez niego zdań. Do każdej głoski przypisano kilkadziesiąt parametrów, dzięki którym syntezator mowy w ułamku sekundy może „zrozumieć” tekst i wyszukać takie głoski, które zabrzmią w możliwie najbardziej naturalny sposób. Efekt jest zadziwiający. Trudno uwierzyć, że mówi do nas  program komputerowy, a nie prawdziwy człowiek.

Możliwości Erica można sprawdzić w serwisie www.ivona.com. Wystarczy wybrać jego głos, następnie wpisać w wyznaczonym oknie dowolny tekst, który Eric odczyta. Ciekawą wypowiedź Erica można, korzystając z funkcji serwisu, wysłać znajomym lub opublikować na blogu. 
 
Witamy w zespole
Eric dołączył do Jennifer - żeńskiego głosu, który również mówi w języku angielskim z amerykańskim akcentem. Barwa głosu Jennifer, dzięki wprowadzonym ostatnio zmianom, stała się jeszcze bardziej dynamiczna. Podobną parę tworzą głosy posługujące się językiem polskim – Ewa i Jacek. Dostępny jest również rumuński głos – Carmen.
 
Głos Erica będzie dostępny we wszystkich produktach IVO, które wykorzystują syntezę mowy - zarówno w tych dedykowanych dla firm np. IVONA Telecom, IVONA SDK, IVONA Professional czy IVONA Embedded, jak i w IVONIE rehabilitacyjnej, przeznaczonej dla osób niewidzących lub niedowidzących. Eric będzie mówił też w Expressivo - popularnym, domowym programie komputerowym, który można wykorzystać jako pomoc w nauce języka obcego, jako głos lektora do czytania napisów w filmach, do słuchania książek, stron www lub e-maili. Dzięki przystępnej cenie, Expressivo daje możliwość korzystania z syntezy mowy praktycznie każdemu.

IVONA uznawana za jeden z najlepszych na świecie syntezatorów mowy
Wykorzystana w stworzeniu głosu Erica, technologia syntezy mowy  IVONA jest uznawana za jedną z najlepszych na świecie. Potwierdzają to liczne wyróżnienia i nagrody zdobyte na świecie. Jakość głosu IVONY uhonorowana została między innymi w prestiżowym, międzynarodowym konkursie Blizzard Challenge. Dwa razy z rzędu, w latach 2006 i 2007, uznano ją za jedną z najbliższych głosowi lektora. Twórca IVONY i Expressivo - firma IVO Software Sp. z o.o. - działa na rynku od 2001 roku i od początku zajmuje się tworzeniem i rozwojem produktów w zakresie syntezy mowy.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PRS

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »