Dom » Wnętrza

Excellent w Hotelu Niebieski

Excellent w Hotelu Niebieski
Zobacz więcej zdjęć »
Położony niemal w centrum Krakowa, ale jednocześnie w bardzo kameralnej jego części, Hotel Niebieski zaciekawia formą, której dopełnieniem są niezwykłe wnętrza zrealizowane przez Excellent SA.

Pięciogwiazdkowy Art Hotel Niebieski, po trwającej niemal dwa lata rozbudowie, dysponuje przestronnymi pokojami o powierzchni 25 m2 oraz apartamentami 45 i 55 m2.

Hotelowa restauracja z imponującym tarasem widokowym może pomieścić 150 osób, a centrum SPA spełni wymagania poszukujących relaksu gości. Do obsługi inwestycyjnej projektu inwestor zaprosił firmę Excellent SA.

Dział Obsługi Inwestycji krakowskiej firmy zajął się bardzo szerokim zakresem prac wykończeniowych - od doradztwa materiałowego, poprzez koordynację prac, dostawę, logistykę oraz nadzór, aż do kontroli powykonawczej.

Kamień, szkło i mozaika, czyli ekskluzywna elegancja

Już projekt wnętrz zapowiadał powstanie bardzo ciekawego obiektu. Do ich aranżacji użyto ekskluzywnego kamienia naturalnego oraz kolorowego, nieprzezroczystego szkła Lacobel. Inwestorowi zależało na materiałach najwyższej jakości, pochodzących od najbardziej renomowanych światowych producentów.

Hotelowe SPA zapewnia ucztę dla ducha i ciała, bowiem oprócz regenerujących rytuałów goście mogą liczyć na zdrowe przekąski z bio składników. A wszystko to dopełnione zostało przez niezwykłe kompozycje z płytek ceramicznych i orientalnej, szklanej mozaiki, pochodzących od znanych włoskich producentów. Pokoje, łazienki i hole wypełnione są lustrami - również wielkoformatowymi - zapewniającymi wrażenie jeszcze większej przestrzeni. Niezwykły efekt daje także szkło Lacobel - jego zastosowanie w pokojach, łazienkach oraz holach dodaje hotelowym wnętrzom ekskluzywności. Excellent SA zajął się także dostawą i montażem elementów wyposażenia łazienek (m.in. wanny, kabiny, baterie, umywalki i dodatki łazienkowe) w pokojach i częściach wspólnych.

Excellent SA zadbał również o akcenty naturalne w postaci kamienia ozdobnego. Użyto m.in. białego, krystalicznego kamienia Thassos oraz Onyxu. Elementy z kamienia dekorują klatki schodowe oraz posadzki w restauracji i recepcji. Akcenty kamienia naturalnego pojawiają się również w pokojach i łazienkach. We wnętrzach zastosowano także tynki ozdobne, a podłogi w pokojach, restauracji oraz recepcji pokryte zostały drewnianymi parkietami (parkiet wenge olejowany, dąb szczotkowany, grappia).

Art Hotel Niebieski to kolejny obiekt, w którym aranżacją wnętrz zajął się Dział Obsługi Inwestycji Excellent SA. Firma ma już doświadczenie w pracach przy prestiżowych obiektach (m.in. Siedziba Radia RMF FM w Krakowie, Centrum Medyczne Medicover - Kraków, ul. Bobrzyńskiego) oraz przy projektach budownictwa mieszkaniowego - tzw. mieszkania pod klucz (m.in. Zespół mieszkaniowy Derby w Warszawie, „Lofty w Młynie" - Kraków, ul. Zabłocie). Prowadząc inwestycję w Hotelu Niebieski, firma Excellent współpracowała z architekt Agnieszką Cwynar-Łaską oraz z architekt Martą Spodar.

Więcej informacji o firmie

Excellent SA to polska firma działająca w branży budowlanej, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień z zakresu wyposażenia wnętrz. W ciągu swojej niemal dwudziestoletniej historii, spółka rozwijała swoją działalność w kilku dziedzinach: produkcji oraz dystrybucji elementów wyposażenia wnętrz, szkła budowlanego i dekoracyjnego, chemii budowlanej, stolarki drewnianej oraz kompleksowej obsługi inwestycji. Obecnie firma zatrudnia niemal trzystu pracowników, współpracuje z siecią ponad tysiąca firm i eksportuje swoje towary do dwunastu państw europejskich. Więcej informacji o firmie Excellent można znaleźć na stronie: http://www.excellent.com.pl/.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PRS

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »