Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Exploseum i inne rozrywki w Travel 2012!

Exploseum i inne rozrywki w Travel 2012!
Zobacz więcej zdjęć »
Podczas wrześniowego odcinka Travel 2012 Michał Borejko zwiedzi Bydgoszcz. Największe miasto województwa kujawsko-pomorskiego naprawdę ma się czym pochwalić.

Na początek odwiedzimy niezwykłą atrakcję, która znajduje się w lesie na obrzeżach Bydgoszczy.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link BuildinguExploseum to dawne niemieckie zakłady zbrojeniowe DAG Fabrik Bromberg, które produkowały proch i nitroglicerynę dla hitlerowskiej armii. Dziś pofabryczne budynki zamieniono w fascynujące, multimedialne muzeum i podziemną trasę turystyczną, gdzie poznać można proces produkcji materiałów wybuchowych, prześledzić historię rozwoju broni, albo wziąć udział w historycznych rekonstrukcjach plenerowych. Otwarcie Exploseum stało się wydarzeniem muzealnym 2011 roku w kategorii „wystawy techniczne". Przy okazji pobytu w Bydgoszczy wybierzemy się też w rejs po Brdzie tamtejszym tramwajem wodnym „Słonecznik", który zasilany jest energią pobieraną przez baterie słoneczne. Z jego pokładu obejrzymy największe atrakcje miasta. Na koniec odwiedzimy Leśny Park Kultury i Wypoczynku "Myślęcinek", gdzie można aktywnie i sportowo spędzić czas. Jest to największy park miejski w Polsce. Na jego terenie znajduje się mnóstwo różnych ciekawych miejsc, takich jak np. Ogród Fauny Polskiej, Ekologiczna ścieżka dydaktyczna czy Park Rozrywki.

Od maja tego roku w Myślęcinku, można też zwiedzić Zaginiony Świat, park jurajski z figurami 40 dinozaurów oraz wystawą skamielin. W dalszej części programu przedstawimy raport na temat greckiej turystyki w czasach kryzysu, oraz poznamy najciekawsze zakątki fascynującego Hong Kongu.

Premiera Travel 2012 w poniedziałek 3 września, o godz. 19:30 na Travel Channel!

Powtórki programu m.in.:

4 września godz. 13:30

5 września godz. 08:30

12 września godz. 19:30

15 września godz. 12:30

16 września godz. 21:30

22 września godz. 19:00

30 września godz. 13:00

Więcej informacji na stronie www.travelchanneltv.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Shi events

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »