Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Czym kuszą wielkie metropolie?

Czym kuszą wielkie metropolie?
Zobacz więcej zdjęć »
Każdego roku miliony ludzi przenoszą się z terenów wiejskich do miast. Alexandra Leroux przekona się jak coraz bardziej rozrastające się megalopolis radzą sobie z tym napływem nowych mieszkańców.

Prezenterka programu spędzi po 24 godziny w trzech kolejnych metropoliach i jak zwykle będzie starała się odkryć ich tajemnice.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link BuildinguNa początek Alexandra odwiedzi Miami, żeby sprawdzić czy jest tam coś ciekawego oprócz plaż i pięknych ludzi. Przez niektórych nazywane jest szóstą dzielnicą Nowego Jorku i rajem dla emerytów, ale „Magiczne Miasto” bardzo zmieniło się w ciągu ostatnich 10 lat. 60% jego mieszkańców jest dziś pochodzenia hiszpańskiego, więc Alexandra będzie chciała poznać tych, którzy przypłynęli tu niemalże wpław w poszukiwaniu wolności i szczęścia. Z kolei Rio de Janeiro, drugie, co do wielkości miasto Brazylii, przeżywa ostatnio swój wielki renesans. W roku 2014 odbędą się tam Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, a dwa lata później Igrzyska Olimpijskie, więc zainteresowanie turystów zapewne będzie ogromne. Alexandra szybko odkryje, że Rio jest także miastem muzyki. Dźwięki salsy rozbrzmiewają tam na każdym rogu i wydawać by się mogło, że to miasto nieustającej imprezy. Jednak, kiedy muzyka cichnie, słychać niepokojące brzmienie biednych i niebezpiecznych faveli. Natomiast Hong Kong z jego drapaczami chmur można śmiało nazwać najbardziej wertykalnym miastem świata. Mieszka w nim 7 milionów ludzi stłoczonych na powierzchni zaledwie tysiąca kilometrów kwadratowych. Alexandra sprawdzi jak po 13 latach działania chińskiej administracji przestrzegana jest „mini konstytucja” Hong Kongu, której główną zasadą jest hasło „jeden kraj – dwa systemy”. Program „Megalopolis” porusza jedne z najważniejszych zagadnień współczesnego świata – wielkie migracje.

Megalopolis od 10 września w każdy poniedziałek, o godz. 19:00 tylko na Travel Channel!

Więcej informacji na stronie www.travelchanneltv.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Shi events

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »