Technologie » Komputery

Expressivo użycza głosu Microsoft Word

Expressivo użycza głosu Microsoft Word
Zobacz więcej zdjęć »
IVO Software zaprezentowało nową wersję programu Expressivo 1.4.4, który integruje się z Microsoft Word 2007. Od teraz ten popularny edytor tekstu może czytać dokumenty ludzkim głosem.

Expressivo umożliwia także odsłuchanie tekstów zaznaczonych na ekranie komputera. Swoją popularność i niebywały rozwój program zawdzięcza zastosowaniu innowacyjnej technologii syntezatora mowy IVONA.

Wszechstronny, coraz bardziej niezastąpiony

Expressivo jest nowoczesnym narzędziem dla aktywnych osób. Program – mówiący naturalnym głosem - możemy użyć jako lektora. Do najpopularniejszych zastosowań Expressivo należą: tworzenie audiobooków, oglądanie filmów z lektorem, odsłuchiwanie informacji ze stron internetowych oraz nauka języków obcych (nie tylko na komputerze, ale także na przenośnych odtwarzaczach MP3). Program ułatwia również komunikację z popularnymi aplikacjami - MS Outlook, Internet Explorer, Mozilla Firefox, Mozilla Thunderbird i Skype. Dodatkowo możemy zdecydować, którym głosem lektora Expressivo będzie do nas mówić - polski Jacek i Ewa czy angielskojęzyczne Jennifer oraz Eric.

 

Zaznacz i czytaj

Expressivo jest w stanie pracować z tekstem pochodzącym z niemal dowolnego źródła - od najprostszego edytora tekstu, przez przeglądarki internetowe, po zaawansowane bazy danych i arkusze kalkulacyjne. Wystarczy zaznaczyć fragment tekstu i wybrać „czytaj” w okienku „zaznacz i czytaj”.

 

Tworzony razem z użytkownikami

Wiele nowych rozwiązań wdrożonych w Expressivo zaproponowali nam dotychczasowi użytkownicy. Zebraliśmy już kilka tysięcy propozycji i pomysłów zastosowań w ankietach i na forum internetowym www.forum.expressivo.pl” - mówi Łukasz Osowski, prezes IVO Software.

 

Więcej informacji o IVO Software

IVO Software Sp. z o. o. tworzy i rozwija produkty w zakresie syntezy mowy. Syntezator IVONA jest jednym z najlepszych na świecie. Potwierdzają to liczne wyróżnienia i nagrody, między innymi główne laury w prestiżowym, międzynarodowym konkursie Blizzard Challenge w latach 2006 i 2007, gdzie głos generowany przez Ivonę uznano za najbliższy naturalnemu głosowi ludzkiemu. IVO Software tworzy profesjonalne oprogramowanie, na bazie autorskiej technologii, znajdujące zastosowanie w biznesie i rehabilitacji osób niewidzących. Program Expressivo, dzięki przystępnej cenie, daje możliwości korzystania z technologii syntezy mowy praktycznie każdemu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PRS

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »