Technologie » Internet

Fałszywy alarm wirusowy na Facebooku

Fałszywy alarm wirusowy na Facebooku
Zobacz więcej zdjęć »
W ciągu ostatnich 48 godzin laboratorium PandaLabs wykryło masowe rozprzestrzenianie się wśród użytkowników Facebooka fałszywego alarmu. Jest to kolejna próba zainfekowania użytkowników portalu społecznościowego fałszywym programem antywirusowym.

Fałszywe ostrzeżenie użytkownik otrzymuje e-mailem. Następnie przesyła je dalej, bądź publikuje na tablicy Facebooka, przyczyniając się tym samym  do szerzenia oszustwa. Treść takiego ostrzeżenia jest następująca:

ALERT >>>>> Has your facebook been running slow lately? Go to “Settings” and select “application settings”, change the dropdown box to “added to profile”. If you see one in there called “un named app” delete it… Its an internal spybot. Pass it on. about a minute ago….i checked and it was on mine.

W tekście nie ma załączonego żadnego linka, jeżeli jednak użytkownik przeszuka internet w celu znalezienia szerszej informacji, natknie się na liczne złośliwe strony internetowe, gdzie będzie mógł pobrać fałszywy program antywirusowy.

W tym przypadku fałszywy antywirus (bądź ‘rogueware’ ) jest po prostu programem zwanym  LivePcCare.

PandaLabs, labolatorium firmy Panda Security zajmujące sie walką ze złośliwym oprogramowaniem, radzi użytkownikom by nie przyczyniali się do rozprzestrzeniania fałszywego ostrzeżenia i mieli zainstalowaną najnowszą wersję oprogramowania antywirusowego. Obecna sytuacja, pokazuje również, jak ważne jest regularne skanowanie na żądanie naszych komputerów. Więcej informacji znaleźć można na stronie: www.pandalabs.com.


*    *    *
Kontakt dla mediów:

studio PRowokacja Agencja Public Relations
+48 42 209 17 45
+48 42 288 10 08Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Panda Security
http://www.pspolska.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »