Technologie » Internet

Fani na Facebooku wspierają akcję "Bezpieczne place zabaw z MiniMini"

Kanał dziecięcy MiniMini zachęca użytkowników Facebooka do poparcia akcji „Bezpieczne place zabaw z MiniMini”. Każde kliknięcie w zakładce „Wspieram akcję”, to dodatkowa złotówka przekazana na kontrolę placów zabaw.

Kanał MiniMini wraz z Centrum Kontroli Placów Zabaw - instytucją zajmującą się przeglądem i oceną zgodności wyposażenia placów z normami obowiązującymi w Unii Europejskiej – od trzech miesięcy sprawdza wybrane place zabaw w całej Polsce.

Każdy skontrolowany plac zostaje oznaczony specjalną tablicą informacyjną z logo żółtej rybki MiniMini oraz regulaminem.

W celu propagowania troski o bezpieczeństwo najmłodszych na Facebooku została uruchomiona specjalna aplikacja. Głównym jej założeniem jest zliczanie głosów poparcia dla akcji. Wystarczy mieć profil na Facbooku, kliknąć w „Lubię to” w zakładce „Wspieram akcję”, a MiniMini przekaże 1 zł na badanie placów zabaw w Polsce. Za każde tysiąc głosów poparcia, zostanie przebadany jeden wybrany plac zabaw.

Kanał dziecięcy MiniMini rekomenduje miejsca, które spełniają kryteria stawiane przez kontrolerów z CKPZ, tj. bezpieczeństwo i jakość urządzeń, czystość, lokalizacja, udogodnienia dla rodziców, ilość atrakcji oraz przystosowanie do grup wiekowych. Dzięki zaangażowaniu fanów na Facebooku zwiększy się liczba przebadanych placów, co przyczyni się do wzrostu bezpieczeństwa i komfortu najmłodszych.

Plac zabaw jest miejscem, gdzie dziecko może się wyszaleć, zmierzyć się z nowymi wyzwaniami lub rozwijać wyobraźnię. To bardzo ważne, ponieważ próbuje ono swoich sił i uczy się oceniać własne możliwości. Zadaniem dorosłych jest zapewnienie mu wtedy bezpieczeństwa – komentuje inspektor Dominik Berliński z Centrum Kontroli Placów Zabaw, który zaleca stosowanie zasady ograniczonego zaufania do właścicieli placów zabaw. Warto zainteresować się stanem bezpieczeństwa miejsc, w których przebywają najmłodsi. Pierwszym krokiem może być poparcie akcji „Bezpieczne Place Zabaw z MiniMini” na Fan Page’u MiniMini.

Więcej informacji na www.facebook.com/BezpiecznePlaceZabawzMiniMiniRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ARBOvision

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »