Gospodarka » Żywność

Farma spełnionych marzeń

Farma spełnionych marzeń
Zobacz więcej zdjęć »
Eko Farma Świętokrzyska jest największym w Polsce producentem organicznych warzyw i owoców, a na rynku ekologicznym działa od ponad 16 lat.

Dla właścicieli – Łukasza, Olgi Gębka ekologiczne rolnictwo to powrót do sposobu uprawy ziemi, który był powszechny jeszcze kilkadziesiąt lat temu i kontynuacja dziedzictwa dziadka. Firma działa jako rodzinna, choć zatrudnia ponad 100 osób. Wszystkich łączy wspólna pasja, szacunek do ziemi, miłość do natury i troska o najwyższą wartość odżywczą wytwarzanych produktów.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

 

Upór, konsekwencja i cierpliwość

 

Przez lata swojej działalności Farma Świętokrzyska poszerzała ofertę, aby zapewnić konsumentowi jak najwyższej jakości produkty „z pola na talerz”. Począwszy od uprawy warzyw i owoców, przez ich konfekcjonowanie, przetwórstwo, dystrybucję czy wreszcie sprzedaż bezpośrednią do odbiorcy – zarówno na targach, jak i przez własny sklep internetowy BioZFarmy.pl. Każdy etap działalności Farmy Świętokrzyskiej podlega certyfikacji w jakości ekologicznej, a produkcja rolna dodatkowo certyfikacji Global Gap. Firma wyznaje zasadę, że najbardziej wartościowe dla zdrowia i najsmaczniejsze są warzywa i owoce świeże, bo zachowują najlepsze walory odżywcze, a poza sezonem warto dodatkowo spożywać przetwory. Równie ważne zdaniem firmy jest optymalizowanie transportu pod kątem tzw. food miles. To odległość, jaką musi pokonać jedzenie, zanim trafi z miejsca produkcji do konsumenta. Im jest mniejsza, tym mniejsza emisja dwutlenku węgla do atmosfery i możemy lepiej chronić środowisko.

Zdaniem Łukasza Gębki, właściciela Farmy Świętokrzyskiej zapotrzebowanie na żywność ekologiczną jest coraz większe, bo rośnie świadomość konsumentów, którzy nie tylko z coraz większą uwagą czytają etykiety ze składem produktów, ale też chcą mieć pewność, że kupowana żywność została wytworzona w sposób szanujący naturalne środowisko. Łukasz Gębka dodaje: „Kluczem do sukcesu przy prowadzeniu gospodarstwa ekologicznego jest upór, konsekwencja, cierpliwość i pokora”.

Z pola do słoika

Na Farmie Świętokrzyskiej warzywa i owoce są uprawiane zgodnie z zasadami rolnictwa ekologicznego. To oznacza, że wszystkie czynności wykonywane przy uprawie, począwszy od pozyskiwania nasion, przez pielęgnację, odchwaszczanie, walkę z chorobami czy szkodnikami, nawożenie i nawadnianie czy wreszcie zbiór plonów wykonuje się przy ogromnym zaangażowaniu pracy ludzkich rąk, bo wszelkie chemiczne wspomaganie upraw jest zabronione.  

Zebrane warzywa i owoce są sprzedane przez firmę zarówno jako świeże, jak i wykorzystywane do produkcji własnych przetworów. Farma Świętokrzyska słynie ze swoich ogórków kiszonych, których smak przypomina nam ogórki z dzieciństwa oraz wegańskich i bezglutenowych przysmaków, jak Ekologiczny Bigos Wegański czy roślinne pasty oraz pasztety - zarówno warzywne, jak i z ziaren zbóż.

Własny sklep internetowy

Warzywa i owoce z Farmy Świętokrzyskiej są sprzedawane zarówno w sieciach handlowych w opakowaniach z oznaczeniem ekologicznym (unijny ekoliść), bezpośrednio przez firmę na lokalnych targach i piknikach oraz przez własny sklep internetowy – BioZFarmy.pl. Znajdziemy w nim również przetwory owocowo-warzywne Farmy Świętokrzyskiej, a także inne produkty ekologiczne, literaturę specjalistyczną oraz organiczne środki czystości.

 

Farma Świętokrzyska jest też członkiem Polskiej Izby Żywności Ekologicznej: organizacji zrzeszającej przedstawicieli rynku żywności ekologicznej (rolników przetwórców, handlu detalicznego i hurtowników). Obecnie, jak wszyscy zrzeszeni w PIŻE, firma wspiera kampanię propagującą zrównoważoną produkcję, dystrybucję i konsumpcję żywności ekologicznej JEMY EKO.

 

Więcej informacji na stronie  www.farmaswietokrzyska.pl,  www.biozfarmy.pl  oraz  www.jemyeko.com

 

 

 

 

 

 

***

Kampania „Jemy eko” jest finansowana przecz członków Polskiej Izby Żywności Ekologicznej oraz ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020”.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

MCConsultants

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »