Technologie » Komputery

FEN szkoli z monitoringu IP

FEN szkoli z monitoringu IP
Zobacz więcej zdjęć »
Ogromne zainteresowanie, premierowe prezentacje najnowszych rozwiązań z dziedziny monitoringu IP i mnóstwo zajęć praktycznych. Tak w skrócie można podsumować cykl warsztatów „FEN System Integrator Training”, które Konsorcjum FEN zorganizowało w październiku br.

W czterech miastach Polski (Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Poznaniu) odbyło się 5 spotkań, w których wzięło udział ponad 100 przedstawicieli firm współpracujących z FEN.

- „Szkolenia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Ilość zgłoszeń była zdecydowanie większa niż liczba miejsc, którą mogliśmy zapewnić. Potwierdziła się także formuła praktycznych warsztatów, podczas których w rzeczywistości można poznać możliwości wybranych rozwiązań" - podkreśla Anna Twardowska, Monitoring IP Manager w Konsorcjum FEN.

W czasie warsztatów uczestnicy mieli okazję zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami do monitoringu IP. Prezentowane były różne elementy systemu, począwszy od przełączników Cisco, które mogą być podstawą do budowy wydajnej instalacji monitoringu IP, przez kamery IP, po oprogramowanie i urządzenia rejestrujące obraz. Część z nich została pokazana w Polsce po raz pierwszy, właśnie podczas „FEN System Integrator Training". Wśród premier znalazła się nowa linia kamer ACTi - tzw. Platforma K, która w sprzedaży pojawi się na początku 2011 r. Kamery wyposażone są w nowe procesory obrazu ISP, zaprojektowane przez firmę ACTi. W ofercie będą dostępne modele o rozdzielczości 4 MP, z 18-, a nawet 35-krotnym zoomem optycznym, kodekiem H264 oraz funkcją P-iris, która zapewnia wyjątkowy kontrast oraz głębię obrazu w trudnych i szybko zmieniających się warunkach oświetlenia.


Swoją premierową prezentację miał także innowacyjny system ACTi POS (Point of Sale), dedykowany dla sieci handlowych. Zastosowano w nim unikatowe rozwiązanie polegające na powiązaniu obrazu z kamer z paragonami fiskalnymi. Daje to możliwość generowania różnorodnych raportów, które mogą być pomocne w analizie procesu sprzedaży. Uczestnicy mieli też okazję poznania zasad programów partnerskich ACTi. Obecnie są trzy takie programy: rejestracja projektów - program gwarantujący najwyższy poziom rabatów na produkty ACTI dla firmy, która zarejestruje określony projekt, NFR (Not For Resale) - dający możliwość zakupu w specjalnych cenach produktów przeznaczonych do prezentacji czy wreszcie rejestracja gwarancji, dzięki której można wydłużyć okres ochrony gwarancyjnej.

Część zajęć praktycznych została poświęcona oprogramowaniu GeoVision do zarządzania materiałem wizyjnym. Daje ono możliwość korzystania z funkcji inteligentnej analizy obrazu, wielu opcji archiwizacji danych oraz zapewnia wydajną pracę i bardzo prostą obsługę. Szczególne zainteresowanie wzbudziły możliwości związane z wykorzystaniem inteligentnej analizy obrazu (np. wykrywanie twarzy, detekcja ruchu, liczenie ludzi, monitoring przepływu ruchu, wykrywanie pozostawionych obiektów). Inteligentna analiza obrazu jest szczególnie przydatna w dużych systemach i pomaga szybciej identyfikować niepożądane działania i skuteczniej na nie reagować.

Dużą atrakcją był także panel dedykowany kamerom IQeye. Uczestnicy warsztatów mogli w praktyce zweryfikować działanie urządzeń w najbardziej wymagających warunkach - przy słabym lub szybko zmieniającym się oświetleniu. Ostatnia część spotkania została zarezerwowana dla sieciowych rejestratorów QNAP i Koukaam, przeznaczonych do archiwizowania i zarządzania nagraniami z kamer.
Dla firm biorących udział w spotkaniach, Konsorcjum FEN przygotowało specjalne, dedykowane oferty handlowe - np. oprogramowanie GeoVision GV-NVR dla 4 kamer IP w wyjątkowej cenie 299 zł netto. Uczestnicy szkolenia, którzy pozytywnie ukończyli test wiedzy przekazanej podczas warsztatów, otrzymali certyfikat „FEN System Integrator Training".Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PRS

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »