Motoryzacja » Moto Serwis

FIA przedłuża współpracę z marką YOKOHAMA do 2015 r.

FIA przedłuża współpracę z marką YOKOHAMA do 2015 r.
Zobacz więcej zdjęć »
Yokohama Rubber Co. będzie dostarczać swoją flagową oponę wyścigową z serii ADVAN jako oponę kontrolną do FIA World Touring Car Championship (WTCC) przez kolejne trzy lata.
Japońska Yokohama, producent opon klasy premium, jest oficjalnym dostawcą opon do serii WTCC od 2006 r. Opony wyścigowe serii ADVAN, w które wyposażone są samochody WTCC, spełniają wszystkie wymagania sportowe i techniczne FIA i w związku z tym strony postanowiły przedłużyć współpracę o kolejne 3 lata, a więc do końca 2015 r.

Seria ADVAN to flagowe opony firmy Yokohama zaprojektowane specjalnie do aut klasy premium. Ich typowo sportowy charakter, wysokie osiągi i najwyższą jakość doceniają producenci wykorzystując opony ADAVN jako pierwsze wyposażenie takich samochodów, jak: Acura NSX, Audi S4, BMW M3, BMW Z4, Honda S2000, Mitsubishi Lancer Evolution, Mercedes-Benz SLK, Nissan 350Z, Porsche 911, Porsche Boxster, Subaru Impreza, Subaru STI, Subaru WRX. Niedawno na polskim rynku pojawiała się najnowsza opona z tej serii, dostępna w tym roku jedynie w wersji limitowanej - ADVAN Sport V105. Opona ta będzie następcą ADVAN Sport V103.

WTCC jest jednym z najważniejszych obok F1 i WRC wyścigów światowej organizacji FIA. Jest to również najważniejszy na świecie wyścig samochodów turystycznych, w którym biorą udział takie marki, jak Chevrolet, BMW i Ford. W tym roku do ich grona dołączyła także Honda, która będzie brała udział w rundach azjatyckich WTCC, aby w 2013 r. przystąpić do pełnego cyklu wyścigów. Z kolei rosyjska Łada postanowiła wystartować w kilku tegorocznych seriach europejskich rozważając swój szerszy udział w WTCC od przyszłego roku. Wyścigi WTCC odbywają się na całym świecie, przede wszystkim w Europie, ale także w Afryce, Ameryce Łacińskiej, Ameryce Północnej i Azji.


Zapraszamy na www.yokohama-online.pl oraz www.facebook.com/yokohamapolska.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »